Луценко скоротить генералів і розставить дільничих з мобілками

Вівторок, 14 червня 2005, 18:22
Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко збирається скоротити на третину кількість генералів серед працівників міністерства.

Про це він сказав в ефірі полтавського каналу "Лтава", відповідаючи на питання про кількість генералів в МВС.

"Було трошки більше 150-ти, сьогодні залишилося менше 75. У штатному розписі – 75, а реально є біля 60-ти. Я думаю, що це – забагато. Моя позиція дуже проста. В одній області має бути один генерал. Тоді це буде статус, престиж, ім’я і посада", - сказав міністр.

За його словами, очевидно, в Києві їх буде "дещо більше, тому що є заступники міністра тощо".

"Сьогодні ми скоротили вдвічі. Плануємо скоротити ще на третину. Але час дещо покаже сьогодні тільки 10 начальників обласних управлінь – генерали. Решта – полковники, а дехто навіть підполковники. І я буду свято дотримуватися принципу, що генеральське звання присвоюватиметься тільки раз на рік – на День Незалежності. Більш виключень не буде!", - сказав Луценко.

Міністр також розповів, як МВС збирається вирішити питання з нестачею дільничних.

"Цього року кожен дільничний підбирає свого помічника, позаштатного, в кожному з сіл, які обслуговують. Ми даємо їм форму, телефон і преміальні за розкритий злочин, якщо він його розкрив", - сказав Луценко.

За його словами, в МВС вже є домовленість з двома мобільними операторами, "Київстар" і "UMC".

На питання про можливу "шерифізацію" села, Луценко сказав, що не вірить в це.

"Це дуже гарно, але це – казка. Не збудуємо будиночки в 30-ти тисячах сіл. Я думаю, треба знаходити дільничного, який живе в цьому селі, має свою оселю, має своє коріння, можливо, навіть традиції служби в міліції, і робити з нього професійного дільничного", - сказав міністр.

"Я по своєму дитинству, яке провів в Чернігівській області, селі Козельці, то на 3 місяці літніх завжди батьки туди відправляли, пам’ятаю, що дільничний в селі був все. І вчитель, і дільничний, уособлюють владу. Я думаю, що це ми обов’язково повинні повернути", - додав він.

"Українська правда"
powered by lun.ua