Тарасюк думає, що Росія переводить стрілки

Вівторок, 21 червня 2005, 17:13
Міністр закордонних справ Борис Тарасюк вважає, що внесення до ПАРЄ російською делегацію резолюції про переслідування опозиції в Україні, Грузії та Киргизстані є спробою "перевести стрілки" напередодні розгляду питання про дотримання Росією своїх зобов'язань перед Радою Європи.

Таке припущення висловив український міністр на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Бельгії Карлом де Гухтом, повідомляє ICTV з посиланням на УНІАН.

Відповідаючи на запитання українських журналістів, Тарасюк сказав: "Очевидно, хтось з російських політиканів вирішив перевести стрілки напередодні розгляду в ПАРЄ питання про дотримання Росією своїх зобов'язань перед Радою Європи".

При цьому він зазначив, що підготовлено об'ємну доповідь, яка має багато критичних зауважень на адресу РФ.

Тарасюк висловив сподівання, що офіційна влада Росії висловить свою позицію щодо цієї провокації деяких російських законодавців і відмежується від цієї позиції, яка не відповідає духу договору між Україною і Росією, суперечить духові стратегічного партнерства між країнами і суперечить атмосфері, яка створилася в українсько-російських відносинах після обрання президентом Віктора Ющенка.

Тарасюк назвав резолюцію російських парламентаріїв "невдалою спробою видати бажане за дійсне".

У зв'язку з чим він зазначив, що резолюцію підписали лише 12 депутатів із 600.

Він нагадав, що бюро ПАРЄ розглянуло цю резолюцію і визнало такою, що не потребує уваги всієї Парламентської асамблеї Ради Європи і передало її політичному комітету ПАРЄ в порядку інформації.

Тарасюк зазначив, що це означає, що ПАРЄ не буде розглядати цієї резолюції.

Водночас, він зазначив, що виникає інше питання: "Кому і чому потрібно затівати цю провокацію".

Як відомо, у понеділок голова російської делегації в ПАРЄ Костянтин Косачов повідомив, що на засіданні бюро ПАРЄ ухвалене рішення не готувати спеціальну доповідь на резолюцію, внесену РФ, щодо переслідування опозиції в Україні, Грузії і Киргизстані.
powered by lun.ua