На Сумщині під час виборів роздали хабарів на мільйон гривень

Вівторок, 21 червня 2005, 17:27
Прокурор Сумщини Олександр Горбань заявляє, що в результаті розслідувань кримінальних справ щодо порушень під час президентських виборів виявлено близько мільйона гривень, витрачених на хабарі керівництву виборчих комісій.

Про це він заявив в інтерв’ю журналістам, повідомляє "Обком".

Зокрема, Горбань навів приклад кримінальної справи, Ольги Крутушкіної, "яку обвинувачують у тому, що вона, будучи в змові з іншими високопосадовцями Білопольського району, з метою протидії вільному волевиявленню передавала керівництву низки виборчих комісій району як хабарі кошти".

Журналісти "Обкому" зазначають, що обвинувачена є депутатом Сумської міськради, наближеною до екс-губернатора Сумщини Володимира Щербаня, а також № 41 виборчого списку Блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" на виборах-2002.

"Такі ж факти виявлені в Шосткінському районі, де також порушена справа, а сума коштів, розданих членам комісій, складає більш 320 тис. гривень".

За словами Горбаня, у Ямпольському, Тростянецькому, Буринському районах було роздано близько 160 тис. грн.

"Це те, що доведено на сьогоднішній день. А якщо все це скласти, то вийде, що більше мільйона гривень в області було витрачено на підкуп у першу чергу голів і членів комісій", заявив Горбань.

Водночас у вівторок прес-служба Генпрокуратури повідомила про передання до суду прокуратурою Дніпропетровщини кримінальної справи щодо члена дільничної виборчої комісії № 1 виборчого округу № 34, яка сфальсифікувала виборчі списки, включивши до них 23 особи, які начебто утримувалися в ізоляторі тимчасового утримання.

"Бюлетені, виписані на ім’я зазначених осіб, було використано 21 листопада 2004 на виборчій дільниці, розташованій в даному ізоляторі", йдеться у повідомленні.
powered by lun.ua