ТІЛО ГОНГАДЗЕ В ТАРАЩУ ПЕРЕВІЗ ПУКАЧ? ВИНУ КУЧМИ НЕ ДОВЕДЕНО

Середа, 22 червня 2005, 11:56
Тіло Георгія Гонгадзе було перевезено до Таращі генералом Олексієм Пукачем та його спільниками.

Про це розповів заступника генпрокурора Віктор Шокін в інтерв’ю "Столічним новостям".

Шокін переказав версію виконавців вбивства, яка була раніше викладена в газеті "Сегодня". Зокрема, що вбивство відбулося в Білоцерківському районі, і що Георгія задушив генерал Пукач.

"Коли тіло підпалювали, були й одяг і голова. Коли згоріло все, що могло, засипали. Частина речей – документи, ключі, барсетку, взуття – відвезли із собою і розкидали в різних місцях на зворотному шляху. Потім у звичайному придорожньому кафе "обмили" злочин", - розповів Шокін.

"Через якийсь час Пукач з кількома людьми викопали тіло і перевезли. Для цього використовувався другий з автомобілів, що стоять у дворі Генпрокуратури,", - додав Шокін.

На питання, як збереглися автомобілі, Шокін пояснив, що "машини не числилися в штаті МВС, а "були орендовані, і після того, як пролунав відбій про стеження, машини відбули з Києва на місце реєстрації".

За його словами, машини врятувала заява колишнього керівництва СБУ, що вони вже знищені.

Що стосується учасників убивць, то Шокін сказав, що прямо з ними не розраховувалися, але "вони потім разюче швидко росли по службі: їм давали позачергові звання, заохочення".

На питання, що дали слідству плівки Мельниченка, Шокін відзначив, що "команда була тільки убити".

Шокін відзначив, що слідство вважає мотивом убивства Гонгадзе його професійну діяльність, однак він не упевнений, що "замовлення виходило від Кучми".

"Чому Кучма? Було багато людей, з якими Гія працював як журналіст. Але поки ми не будемо прив'язуватися до конкретних прізвищ. У нас є план, і ми його чітко виконуємо. Є певні серйозні зрушення, але поки рано говорити", - зауважив заступник генпрокурора.

За словами Шокіна, зараз "передачу справи в суд утримує тільки експертиза" (тіла, що триває в Німеччині). "Скільки вона буде тривати - поки не відомо", - відзначив він.

Як повідомлялося, раніше генпрокурор заявляв, що передасть справу до суду по обвинувачуваних в убивстві Гонгадзе, не чекаючи результатів експертизи.

"Українська правда"

Читайте також:

Про те, що Гонгадзе уб'ють, знав тільки Пукач – стверджують підозрювані

Піскун встановлює час отруєння Ющенка і вважає справу Гонгадзе розкритою

Убивці Гонгадзе визнали себе винними

Піскун не може більше зволікати зі справою Гонгадзе

Суд не відпустив обвинувачуваних в убивстві Гонгадзе
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!