Порошенко побував на базі з цистернами, які могли фінансувати чеченських терористів

1 перегляд
П'ятниця, 24 червня 2005, 14:28
Секретар Радбезу Петро Порошенко заявляє, що за рахунок контрабанди російських нафтопродуктів в Україну могли фінансуватися терористичні угрупування з Кавказу.

Про це Порошенко заявив під час відвідання арештованої бази контрабандистських нафтопродуктів у Луганській області, біля кордону України з Росією.

Порошенко оглянув територію бази, на якій знаходиться близько десяти цистерн. За словами губернатора Луганщини Олексія Данилова, раніше тут розвантажувалося близько двохсот тонн контрабандного дизельного палива.

"Пальне іде з Дагестану і Чечні. І там – злочинне угрупування, і тут. По факту іде мова про фінансування озброєних формувань у Чечні", - сказав Порошенко.

За його словами, він робить таке "припущення", тому що на ці бази контрабандисти завозять "не дизельне паливо, а прямогонний бензин з кавказького регіону".

"Є тенденція збільшення переселенців з Чечні і Дагестану, які займаються організацією контрабанди прямогонних нафтопродуктів", - сказав він.

"Нічого спільного з легальними схемами постачання продуктів це не має", - сказав Порошенко і пояснив, що якби це було чесно куплене в Росії пальне, то після зняття Верховною Радою мита немає сенсу його завозити контрабандою.

Він зазначив, що "всі бази системно будувалися при повній бездіяльності керівників регіону і правоохоронних органів"

За словами Порошенка, щоденний оборот контрабанди складав "мільйони доларів на добу, і істотну частину цього складали горючо-мастильні матеріали".

Втім, за словами Порошенка, "за останні декілька тижнів ситуація покращується".

Він повідомив, що в рамках комітету з питань безпеки комісії Ющенко-Путін ініціюватиме заходи для запобігання такій контрабанді. Також Порошенко планує залучити до цього антитерористичний центр СНД та представника МВС України при посольстві в Москві.

"Українська правда"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua