Завод Пінчука знову можуть захопити?

2 перегляди
П'ятниця, 24 червня 2005, 17:35
ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" знову заявляє про заплановане найближчим часом його силове захоплення з боку групи "Приват".

"Нам стало відомо, що силові дії мають прямий стосунок до серії зборів акціонерів, ініційованих групою "Приват" і запланованих на 7, 14, 21 й 28 липня", - говориться в прес-релізі ВАТ, розповсюдженому в п'ятницю.

"На нашу думку, намір захопити підприємство силою викликаний тим, що в групи "Приват" більше не залишилося законних аргументів у боротьбі за монополію у феросплавній галузі", - відзначається в документі.

НЗФ нагадує, що 23 червня Печерський районний суд Києва закрив справу про приватизацію НЗФ і зняв арешт з акцій підприємства, визнавши, що дана суперечка стосується юрисдикції господарського суду, тоді як господарський суд столиці ще 26 травня визнав законність приватизації НЗФ.

У повідомленні сказано, що "за планом ініціаторів захоплення НЗФ, липневі збори акціонерів повинні будуть "узаконити" силові дії".

"Цей сценарій уже спробували реалізувати на початку травня цього року. І тільки активні дії трудового колективу по захисту заводу, втручання президента, глави ФДМ й інших офіційних осіб не дозволили допустити порушення законності й припинили правове свавілля", - відзначає НЗФ.

Підприємство просить звернути увагу на сформовану ситуацію силові відомства й органи державної влади.

У лютому Печерський районний суд Києва за позовом компанії "Укренергозбут" заборонив "Придніпров'ю" відчужувати приналежні йому 50%+1 акція НЗФ, однак 23 червня суд закрив провадження по цій справі.

Крім того, у квітні Генпрокуратура подала позов у Господарський суд Києва із проханням визнати недійсною покупку ПФК "Придніпров'я" в 2003 році у ФДМ 50%+1 акція НЗФ, але 26 травня суд відмовив у задоволенні позову.

ФДМ в травні 2003 року продав на конкурсі ПФК "Придніпров'я" 25% акцій ВАТ " НЗФ" за 205 млн. грн. Консорціум як переможець одержав право на управління рештою 25%+1 акцій, які залишились в держвласності, а також на першочерговий їхній викуп у випадку продажу. До осені того ж року ФДМ після оцінки держпакету продав його "Придніпров'ю" за 205,5 млн. грн.

НЗФ - найбільше в Україні підприємство з виробництва сілікомарганцю й феромарганцю, контрольоване корпорацією "Інтерпайп", яка належить Віктору Пінчуку.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

У Пінчука забирають ще один завод, за який він довго боровся із Приватом

Семенюк буде судитися з ахметівсько-привато-новінською власністю

Поки "Приват" чекає на Семенюк, Пінчук шукає допомоги у Зварича

Пінчук після розмови з Тимошенко зрозумів, що їй треба ще порадитись


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua