Податківці тиснуть на захисників журналістів?

1 перегляд
П'ятниця, 24 червня 2005, 18:27
Незалежна медіа-профспілка заявляє про тенденційне ставлення до неї з боку Державної податкової адміністрації та спроби заблокувати її фінансову діяльність.

Про це йдеться у заяві спілки, розповсюдженій у п’ятницю.

Працівники НМП повідомляють, що податкова інспекція вдруге відмовила їй в присвоєні статусу неприбуткової організації.

"Такі дії працівників податкової лише підтверджують тенденційне ставлення до НМП та спробу заблокувати фінансову діяльність профспілки. Такого не було навіть в часи президентства Кучми, коли профспілка відкрито критикувала дії влади", заявляють вони.

НМП зазначає, що "саме в той час спілка отримала статус неприбуткової організації, маючи такі ж положення в статуті, які зараз податкова вважає незаконними".

За словами працівників спілки, вони надіслали скаргу на дії Оболонської податкової інспекції, "яка всупереч міжнародним зобов’язанням України, законодавству України, безпідставно відмовила в наданні профспілці неприбуткового статусу".

"Однак, по суті, скарга так і не була розглянута", йдеться у заяві.

НМП заявляє про вибіркове ставлення податківців "саме до всеукраїнської профспілкової організації", адже "статус неприбуткових організацій мають і інші наші організації, зареєстровані в різних областях України".

Працівники спілки звертають увагу податкової, "що за Міжнародної конвенцією "Про свободу асоціацій та захисту права на організацію", яка була ратифікована Україною, передбачено, що організації працівників та підприємців мають право... вільно обирати своїх представників, організовувати свій апарат та свою діяльність... Державна влада утримується від будь-якого втручання, яке може обмежити це право або перешкодити його законному існуванню".

Профспілковці заявляють, що в результаті такого ставлення до них податківців, НМП не може нормально працювати, "оскільки всі її доходи, які вона спрямовує саме на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів її членів, будуть оподатковуватися податком на прибуток на загальних підставах".

"Українська правда"


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua