Медведчук хотів подружитися з комуністами, а Симоненко порадив йому подивитися на себе

1 перегляд
Субота, 25 червня 2005, 11:17
Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко не бачить підстав для повноцінної співпраці з СДПУ(о).

Так він відреагував на лист від Медведчука про співпрацю і збереження лівої опозиції.

"Мені здається, що для стабілізації (стосунків) треба цій силі спочатку побачити народ України", сказав він.

Симоненко зазначив, що ця партія по суті є партією капіталу і порадив "об’єктивно подивитися на себе" і запропонувати конкретні кроки для покращення життя людей.

Водночас він не виключив, що з деяких позицій КПУ може мати спільні погляди з фракціями СДПУ(о) та Регіонів України, і тому можливе їхнє спільне голосування в парламенті.

На питання про стосунки з Партією регіонів Симоненко відповів: "Можу запевнити лише в одному: ні традиційних, ні нетрадиційних зв’язків у нас з регіоналами нема".

Він зазначив, що це "яскраво виражена політструктура, яка відстоює інтереси регіонального капіталу".

Тому, на думку Симоненка, "загальнополітичних перспектив" співпраці з ціма двома партіями "не може бути".

Як відомо, голова СДПУ(о) Віктор Медведчук надіслав у суботу відкритого листа до делегатів ХХХІХ з'їзду КПУ, де закликає їх до солідарності "у боротьбі проти "зачищення" політичного поля від партій, що виступають проти дій нинішньої влади".

За словами Медведчука, "напередодні виборів у Верховну Раду 2006 року будь-якими методами буде вироблятися "зачищення" політичного поля від партій, що виступають проти дій нинішньої влади".

"Наша солідарність у боротьбі проти таких спроб – неодмінна умова нашого політичного імунітету", йдеться у листі.

Медведчук також закликає комуністів встати на захист "мільйонів жителів Південно-Східних регіонів", які "виявляються чужинцями у власній країні, людьми, чиї права в самому широкому сенсі слова не можуть бути захищені ніким, крім опозиційних сил".

Крім того, голова СДПУ(о) вважає, що орієнтація нової влади на євроінтерацію "веде у глухий кут, і останні події це підтверджують".

"Довгострокові братерські відносини з Росією фактично перекреслені, при тому – таким чином, що Росія виявляється ледве не ворогом нашої країни. Допустити цього не можна – ні з політичних, ні з економічних мотивах, та й просто по-людськи", заявляє Медведчук.

Він закликає комуністів разом з СДПУ(о) будувати в Україні "цивілізований політичний простір, на якому могли б конструктивно конкурувати різні політичні сили".

"Крім нас цього не зробить ніхто, і тим вища наша відповідальність перед народом України", заявляє Медведчук.


Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua