Тимошенко проти ідеї "Нафтогазу" й нікому не дасть образити Росію

1 перегляд
Вівторок, 28 червня 2005, 14:37
Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вважає, що Україні вигідно розраховуватися товарами за газ, що поставляється з Туркменістану.

"Україні дуже вигідно поставляти в Туркменістан українські товари, дуже вигідно", - заявила Тимошенко в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"І я вважаю, що чисто грошові розрахунки з Туркменістаном - це не зовсім те, що потрібно й Туркменії, і Україні", - сказала вона.

Як відомо, минулого тижня українська й туркменська сторони підписали угоду, відповідно до якої Україна з 1 липня 2005 року й весь 2006 рік буде оплачувати туркменський газ повністю у валюті по $44 за тис. кубометрів.

"Хоча, я думаю, що так чи інакше, але наші відносини з Туркменістаном будуть дуже ефективними, будуть довгостроковими й найближчим часом, наскільки я знаю, наші президенти зустрінуться знову", - сказала Тимошенко.

Прем'єр також сподівається, що Київ і Ашгабат найближчим часом підпишуть довгостроковий договір про поставки туркменського газу в Україну. "Ми дуже сподіваємося, що буде підписаний довгостроковий договір на 20-25 років про поставки газу в Україну", - сказала вона.

Стосовно "газової проблематики" в україно-російських відносинах Тимошенко висловила впевненість, що в цій сфері відносини будуть стабільними.

"Я впевнена, що відносини будуть стабільними й що ніяких стресів, у тому числі цінових, їх не буде точно", - сказала вона.

"Чому? По-перше, у нас до 2013 року є прекрасна угода, де в нас є баланс між послугами із транзиту російського газу через територію України в Європу й газом, що одержує Україна. Там і кількісний баланс, і ціновий баланс", - пояснила Тимошенко.

"Я, як прем'єр-міністр, нікому не дам доторкнутися до цієї угоди з української сторони й що-небудь у цій справі зіпсувати", - заявила прем'єр.

Вона також відзначила, що поставки туркменського газу в Україну цілком задовольняють її потреби в "блакитному паливі".

"З іншого боку, я впевнена, що поставок туркменського газу досить для того, щоб закрити в цілому баланс забезпечення України природним газом", - сказала Тимошенко.

"І незалежно від того, Україна сама буде брати туркменський газ або вона разом з Росією буде поставляти туркменський газ в Україну - це однаково ціна, що абсолютно прийнятна для України", - вважає вона.

"І нічого такого, щоб нагадувало якісь стреси або, тим більше кризи, я не бачу в стратегії наших відносин на газовому ринку", - сказала Тимошенко.

Як відомо, раніше глава "Нафтогаз України" Олексій Івченко заявляв, що повністю грошовий розрахунок з Туркменістаном був ініціативою української сторони й вигідний для України. Він також виразив упевненість, що при транспортуванні туркменського газу в Україну не повинно бути посередників, у тому числі з російської сторони.

Читайте також:

Росія образилась на Україну за угоду з Туркменбаші

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua