Чорномирдіна могли відправити в Азербайджан через Тимошенко?

Вівторок, 12 липня 2005, 14:29
МЗС України не має інформації про можливу зміну посла Росії в Києві.

Про це повідомив заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков, передають РІА "Новості".

"Усе залишається, як і раніше", - сказав Свистков, коментуючи припущення, які з'явилися в російських ЗМІ, про те, що посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін може бути призначений главою російського диппредставництва в Азербайджані.

У російському посольстві в Києві поки відмовляються від коментарів.

Раніше "Независимая газета" припустила, що до осені посол Росії в Україні буде замінений.

Газета вважає, що причинами заміни міг бути провал проросійського кандидата Віктора Януковича на президентських виборах.

"Чорномирдін, який налагодив дуже тісні зв'язки з табором помаранчевих, і в першу чергу - з Юлією Тимошенко, більше не є для Москви вірним ставлеником і надійним партнером в Україні", цитує газета українських політиків.

За твердженням газети, формально Чорномирдін також не впорався і з основним своїм завданням на посаді посла, а саме не виконав обов'язки спецпредставника президента Росії по розвитку торгово-економічних зв'язків з Україною.

"Чутки про невдоволення російського президента послом в Україні з'явилися рівно рік тому. Тепер же причиною заміни посла стала, за словами інформованих джерел в українському уряді, кампанія по березневих виборах у Верховну Раду", - пише газета.

На думку видання, в ході нової передвиборчої кампанії в Україні, Росія має намір відстояти свої інтереси.

Чорномирдін працює на посаді посла Росії в Україні вже більше чотирьох років.

"Українська правда"
powered by lun.ua