Порошенко думає, що Путіна дезінформували. Він писав Тимошенко листа

Четвер, 14 липня 2005, 16:45
Секретар Ради нацбезпеки й оборони України Петро Порошенко наступного тижня планує зустрітися зі своїм російським колегою, щоб обговорити проблемні питання, зокрема й постачання російського газу.

"На наступному тижні в нас буде зустріч і переговори з моїм колегою Івановим, де ми будемо готувати питання, що стосуються стабілізації і підвищення довіри цих надзвичайно серйозних для нас міждержавних відносин", - сказав Порошенко на прес-конференції в четвер.

На прохання журналістів прокоментувати висловлення президента Росії Володимира Путіна, що Україна "тирить" російський газ, Порошенко припустив, що Путіна в даному випадку дезінформували.

Водночас він наголосив, що завжди був прихильником того, щоб коментувати "факти, а не наміри".

"Дискусія, що відбулася, з відповідними коментарями, дозволила російській стороні - вона в цьому зацікавлена - виставити на сьогоднішній день себе як надійного партнера, а Україну показати як партнера ненадійного", - сказав Порошенко.

"Але Україна є надійним партнером, і в повному обсязі виконує узяті на себе зобов'язання, надзвичайно відповідально відноситься до цього", - наголосив він.

Як відомо, на саміті "великої вісімки" у Шотландії Путін сказав, що "Росія готова до співробітництва з Україною, якщо вони не будуть "тирить" у нас газ".

Порошенко також прокоментував у четвер виникнення криз в українській економіці. На питання, мають вони політичні чи економічні причини, Порошенко відповів, що це "технічні" причини.

"Я вважаю, що причиною криз є нескоординованість дій команди", - зазначив він.

Так Порошенко нагадав, що коли Литвин розказував, що йому люди, які "спілкуються з космосом" повідомили, що буде цукрова криза, він "тихо" написав листа на адресу міністра економіки Сергія Терьохіна, міністра агрополітики Олександра Баранівського та прем’єра Юлії Тимошенко про небезпечні тенденції.

Порошенко також запропонував тоді варіант виходу з ситуації – завезти білий цукор, продати його по урядовим цінам, а коли буде свій цукор забрати його надлишок у держрезерв, щоб не завдавати збитків вітчизняному виробнику.

За словами Порошенка, всі начебто погодилися, але проект залишився нереалізованим.

Раніше міністр економіки Сергій Терьохін заявляв, що шість найбільших операторів ринку цукру тримають товар в обсязі близько 250 тис. тонн для того, щоб штучно підвищувати ціни.

"Українська правда"

Читайте також:


Баранівський викрив змову у відповідь Терьохіну. Але у відставку не піде

Терьохін виявив "цукрову змову", а в Києві буде цукровий соціалізм

Путін ставить ультиматум, щоб Україна не "тиріла" газ
powered by lun.ua