Медик Ющенка рятував людей на Говерлі, а Шуфрич одягає траур

Понеділок, 18 липня 2005, 16:41
Президент Віктор Ющенко висловив своє співчуття людям, які постраждали під час сходження на гору Говерла 16 липня цього року.

Про це повідомила УНІАН прес-секретар президента Ірина Геращенко.

"Президент висловив співчуття. Це відбулося біля гори. Насправді там було близько 9 спалахів блискавок, і одну людину, яку вразила блискавка, врятував керівник медичного департаменту Державного управління справами Василь Князевич", - сказала прес-секретар президента.

Вона зазначила, що Ющенка глибоко вразила "ця історія" і він особисто просив Князевича надати допомогу постраждалим.

Водночас, Геращенко наголосила на тому, що в гору мають ходити лише люди фізично підготовлені.

Як відомо, урочисте сходження на вершину Говерли 16 липня мало трагічні наслідки. Від удару блискавки постраждав 24-річний житель Коломийського району Івано-Франківської області. Ще один грозовий розряд влучив у жителя Закарпаття 1958 року народження. Чоловік загинув на місці, а його син у шоковому стані був госпіталізований. Через серцеву недостатність на Говерлі помер житель Чернівецької області 1962 року народження.

Ще 135 людей звернулися за допомогою до лікарів через легкі травми, забиття тощо.

Тим часом, член СДПУ(о) Нестор Шуфрич вважає, що по загиблим на Говерлі необхідно оголосити жалобу.

"Влада зневажила елементарними правилами безпеки при проведенні таких масових заходів, тому те, що для двох або трьох чоловік цей день став останнім у їхньому житті – скоріше, закономірний підсумок", - вважає депутат, цитує його прес-служба.

Під час підкорення Говерли померло троє людей. Ющенко зупинявся кожні 10 метрів
powered by lun.ua