Поки Ющенко вчить європейську абетку, українці вчать грузинську

3 перегляди
Субота, 13 серпня 2005, 15:48

Президент Віктор Ющенко разом з дружиною Катериною та президент Грузії Михаїл Саакашвілі відвідали гірський курорт Бакуріані та молодіжний табір "Патріоти".

Там разом із грузинською молоддю відпочивають українські підлітки, повідомляє прес-служба глави держави.

Спілкуючись із юнаками та дівчатами, Віктор та Катерина Ющенки поцікавилися, як вони проводять час у горах. При цьому президент зізнався, що хоче побувати в Карпатах.

Українці розповіли родині Ющенків про свої пригоди та спроби опанувати грузинську абетку. А декотрі відпочивальники похвалилися знанням найуживаніших грузинських слів.

Дізнавшись про зацікавленість українських юнаків грузинською мовою та культурою, Ющенко запропонував Саакашвілі розглянути можливість створення при президентові Грузії стипендій для навчання обдарованих студентів з України, відзначає прес-служба.

Ющенко з дружиною також відвідали село Ушгулі – один із найбільш високогірних населених пунктів Європи.

Це місце, розташоване на території краю Земо Сванеті на висоті 2200 м над рівнем моря, славиться релігійними та оборонними пам’ятками архітектури.

Гості пройшлися визначними місцями Ушгулі та ознайомилися з роботою місцевих народних майстрів. Найбільше Віктора Ющенка зацікавила різьба по дереву та виробництво матерії, з якої виготовляють сванські шапки.

Після цього родина Ющенків відвідала службу в церкві Богоматері (Ламарія), побудованій в XI столітті. У храмі президентську родину зустріли настоятелі Местея-Лентехтської єпархії Грузинської Православної Церкви. Вони розповіли про історію та традицію грузинського православ’я, що сягає корінням IV ст. н.е.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua