В офісі Ахметова шукали керівника кілерського угруповання

Четвер, 18 серпня 2005, 20:24

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє, що обшук в офісі фірми "Люкс", що належить бізнесмену Ринату Ахметову, пов'язаний, у тому числі і з розшуком керівника кілерського угруповання.

Про це він сказав у четвер у ході поїздки в Полтавську область, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, обшук був зв'язаний з двома причинами: "економічною і з затримкою двох кілерів, які вже дали покази на інших членів злочинного угруповання".

"Міліція відпрацьовувала ймовірне перебування керівника цього кілерського угруповання на території фірм Донецька, у тому числі цієї фірми ("Люкс")", - сказав Луценко.

Ця людина, за словами міністра, знайдена не була, але міліція зробила виїмку визначених економічних документів, необхідних для слідства.

Відповідаючи на питання про так називану "справу Ахметова", Луценко сказав:

"Нема "справи Аметова". Є в Донецьку справи по визначених економічних правопорушеннях, які вчинили структури, близькі до Ахметова. Зокрема, є справи по незаконному відшкодуванню ПДВ на суму близько 50 млн. грн".

Водночас Луценко вважає, що Донецька обласна міліція зайво підсилила "демонстративні методи" при обшуку у фірмі "Люкс".

"Позавчорашні події в Донецьку, з мого погляду, були неадекватно посилені", - сказав він.

Луценко повідомив, що говорив по телефону з керівництвом Донецького управління міліції і сказав, що "такі демонстративні методи в рядовій справі обшуку були зайвими".

Навіть якщо брати до уваги те, що в перший раз охорона Ахметова не допустила співробітників міліції до обшуку, все рівно розміщення БТРів перед будинком офісу фірми "Люкс", на думку Луценка, було "поштовхом до театральності і не відповідає інтересам громадян, які проживають у Донецьку".

Луценко також повідомив, що за останні 2 місяці МВС України викрило десятки кілерських груп, які діють на території країни.

"Ми викрили десятки кілерських груп по Україні, на яких висять убивства середини 90-х років", - сказав він.

За його словами, у Донецькій області вже розкопали 14 трупів, в Одеській - 23. Десятки тіл знайдені в ущелинах Криму, куди вони були скинуті в середині 90-х років. Арештовано вже 2 кілери.

Також міністр розповів про причини вбивства колишнього начальника Донецького обласного управління по боротьбі з оргзлочинністю Едуарда Шевченка.

За його словами, причинами вбивства є, швидше за все, "мафіозні розборки".

"Я вважаю, що ця справа пов'язана з ймовірним "кришуванням" високої міліцейської посадової особи, "дах" якої з приходом нового міліцейського керівництва звалилася, і, відповідно, починається переділ ринків", - сказав міністр.

За його словами, у часи президентства Леоніда Кучми Шевченко був впливовою особою і "явно зв'язаний з бізнесом".

"У даному випадку, мені здається, мова йде про розборки тіньового бізнесу. Швидше за все, це мафіозні розборки", - відзначив Луценко.powered by lun.ua