Порошенко почне реформи з Турчинова, бо він не впливовий

Неділя, 21 серпня 2005, 01:01

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Петро Порошенко виступає за першочергове реформування Служби безпеки і розвідувальних органів.

У своїй статті, опублікованій в суботу в газеті "Урядовий кур’єр", Порошенко наголошує, що таке трансформування повинно бути окреслене в загальних рисах уже до березня 2006 року.

Така пріоритетність, за словами секретаря РНБО, пояснюється "суттєво меншими масштабами відповідних структур, значно слабкішим безпосереднім впливом їхньої діяльності на життя пересічного громадянина України порівняно з міліцією".

На цьому ж етапі Порошенко пропонує звільнити органи прокуратури від виконання "невластивих функцій" досудового слідства, створивши на основі відповідних підрозділів Національну службу розслідувань із завданням боротьби з корупцією.

При РНБО пропонується створити такі координаційні органи як Комітет з питань розвідки і Комітет з питань державної і внутрішньої безпеки із завданнями визначення пріоритетів і координації діяльності спецслужб.

Крім того, Порошенко пропонує обговорити питання введення координаційної посади директора Національної розвідки, із покладенням цих обов’язків на одного із заступників секретаря РНБО.

СБУ, на думку Порошенка, повинна "сконцентруватися на завданнях контррозвідки, у тому числі економічної, забезпечення безпеки персоналу органів державної влади, боротьби з тероризмом, захисту конституційного ладу і державної таємниці".

Крім того, секретар РНБО пропонує створити Службу спеціального зв’язку і інформації України.

"Її завдання - забезпечення функціонування системи спеціального, зокрема урядового, зв’язку, державної політики у сфері криптографічного і технічного захисту інформації, централізоване здійснення моніторингу і перехоплення телекомунікацій", - відзначає Порошенко.

"Українська правда"powered by lun.ua