Ющенко не захотів співпрацювати з військовими і запросив Путіна в гості

Субота, 27 серпня 2005, 11:55

Президент України Віктор Ющенко підписав не всі угоди, запропоновані на засіданні Ради глав держав-учасників СНД.

Про це в п'ятницю в інтерв'ю журналістам після засідання Ради заявив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, повідомляє кореспондент "Чистого Інтернету".

Зокрема, Ющенко не підписав документи, що стосуються співробітництва у військовій сфері – "Про Концепції військового співробітництва держав – учасників Співдружності незалежних держав до 2010 року", "Про концепції погодженої прикордонної політики держав-учасників СНД".

При цьому Тарасюк відзначив, що деяка частина документів була підписана з застереженнями. Зокрема, у ході засідання з застереженням була підписана Угода про гуманітарне співробітництво держав-учасниць СНД.

Він відзначив, що без застережень підписана угода про реформування СНД, підтримки Казахстану як представника від імені СНД в ОБСЄ в 2009 році, угода з нагоди 60-річчя утворення ООН, "Звернення до народів держав – учасників СНД і світової громадськості в зв'язку з 20-ю річницею аварії на ЧАЕС" і ряд інших документів.

Тарасюк також відзначив, що підписано були угоди, що стосуються боротьби з тероризмом і екстремізмом.

При цьому він уточнив, що з ініціативи президентів України, Грузії, Молдови й Азербайджану ці документи були доповнені фразою про необхідність боротьби із сепаратизмом.

Тарасюк також повідомив, що глави держав СНД виразили готовність приступити найближчим часом до розгляду ряду питань, ініційованих українською стороною.

Зокрема, за словами Тарасюка, готовність до розгляду таких питань була висловлена в ході неформальних зустрічей президентів.

Він також відзначив, що така підтримка була висловлена завдяки "активної позиції" президента України.

Зокрема, Ющенко вніс 5 ініціатив, що повинні бути розглянуті главами держав. Вони стосуються співробітництва країн СНД у сфері пенсійного забезпечення громадян, реадмісії, міжнародного правового закріплення державних кордонів країн СНД, співробітництва в сфері створення транспортних і енергетичних коридорів і питання про створення зони вільної торгівлі.

Тарасюк також повідомив, що президент Росії Володимир Путін у жовтні поточного року може відвідати Україну з офіційним візитом, щоб затвердити програму співробітництва України і Россі на найближчі два роки.

Він відзначив, що в ході двосторонніх зустрічей була досягнута домовленість також про офіційний візит в Україну президента Молдови Володимира Вороніна і Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua