Ющенко попросив сенатора зберегти Україні 8 мільярдів

Понеділок, 29 серпня 2005, 15:20

На зустрічі з сенатором США Ричардом Лугаром президент Віктор Ющенко висловив сподівання, що Сполучені Штати підтримають міждержавний протокол щодо вступу України до Світової організації торгівлі.

Як повідомили у прес-службі президента, у ході зустрічі обговорювалися перспективи скасування поправки Джексона-Веніка стосовно України, членство нашої держави у Світовій організації торгівлі, отримання Україною статусу країни з ринковою економікою та перспективи євроатлантичної інтеграції України.

Президент України наголосив, що, за оцінками експертів, "сьогодні Україна втрачає приблизно 8 млрд. доларів на рік" через те, що вона не є членом СОТ та не має статусу країни з ринковою економікою.

Ющенко висловив сподівання на підтримку керівництва США у підписанні відповідного протоколу по СОТ зі Сполученими Штатами Америки.

У свою чергу, сенатор Лугар підкреслив, що США підтримують Україну в її прагненнях до європейської та євроатлантичної інтеграції. Він також висловив сподівання, що найближчим часом питання щодо скасування поправки Джексона-Веніка для України будуть вирішені позитивно.

У зустрічі також взяли участь сенатор Барак Обала, посол США в Україні Джон Гербст, перший заступник державного секретаря України Олександр Моцик.

Україна підписала двосторонні протоколи про доступ до ринків товарів та послуг в рамках переговорів про вступ України до СОТ з 37 країнами-членами цієї міжнародної організації.

Делегація України активно продовжує двосторонні переговори з делегаціями ще 13-ма країн-членів робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ, а саме зі США, Австралією, Китаєм, Вірменією, Киргизстаном, Колумбією, Хорватією, Перу, Панамою, Еквадором, Єгиптом, Ісландією, Тайванем.

Двосторонні переговори про вступ України до СОТ з делегаціями Перу, Колумбії, Єгипту, Хорватії, Панами, Еквадору та Ісландії знаходяться на завершальному етапі і підписання відповідних протоколів очікується найближчим часом.

Як відомо, згідно з указом президента України від 15 червня 2005 року №951/2005 "Про заходи щодо забезпечення вступу України до СОТ" та програмою дій уряду України передбачається завершити переговори щодо вступу нашої держави до СОТ до кінця цього року.

УНІАНpowered by lun.ua
Усі новини...
Підпишіться на наші повідомлення!