Салагор у суді доведе, що Зінченко був правий

Субота, 10 вересня 2005, 15:11

Колишній перший заступник голови держмитслужби Микола Салагор готовий давати свідчення в суді на підтвердження слів екс-держсекретаря Олександра Зінченка про зловживання в митній сфері.

Про це він сказав в інтерв’ю "Дзеркалу тижня", відповідаючи на питання, чи буде він свідчити, якщо кримінальна справа проти колишнього голови держмитслужби Володимира Скомаровського або справа проти екс-секретаря РНБО Петра Порошенка набудуть розвитку.

"Я готовий давати свідчення де завгодно. Уже два місяці я "даю свідчення" газетам і наводжу конкретні документи, що свідчать про протиправну діяльність Скомаровського та компанії", - сказав Салагор.

"Я прямо називаю на підставі фактів Скомаровського контрабандистом. Я подав проти нього позов, а він боїться суду, й два місяці удавав, ніби мої обвинувачення несуттєві. Я вимагаю, щоб він відповідав за свої слова й дії", - підкреслив він.

"Узгодження кандидатур на призначення начальників митниць, відповідно до закону, було покладене на адміністрацію президента, а нині — на державний секретаріат. Щомісяця я письмово інформував державного секретаря про стан справ у відомстві", - розповів Салагор.

"Проте, всупереч закону, чомусь Рада національної безпеки та оборони забажала погоджувати з ним усі призначення. Я виступив проти такого узгодження, не передбаченого законами України, та домігся скасування цієї практики", - каже він.

"Проте керівників митниць почали регулярно викликати для якихось бесід до РНБО із різних загальних питань. Навіщо? Я здогадуюся, але казати поки не буду", - сказав Салагор.

"Коли я пішов з ДМС, Скомаровський узгоджував кандидатури начальників митниць виключно з РНБО. Взагалі, коли Зінченко говорив про "приватизацію митниці", він мав дуже серйозні підстави", - зазначив він.

Щодо Скоромаровського, Салагор відзначив: "Я стверджував і стверджую, що він був і залишається контрабандистом, він увів в оману президента Ющенка й причетний до багатьох незаконних дій".

Він повідомив, що передав усі ці матеріали до Служби безпеки, й вони лягли в основу кримінальної справи проти Скомаровського.

Українська правдаpowered by lun.ua