Пінчук продовжує розпродаж свого майна

Вівторок, 13 вересня 2005, 15:26

Група "Євраз" витратила близько $25 млн. на купівлю в промислово-фінансового концерну "Придніпров’я", який контролює бізнесмен Віктор Пінчук, міноритарних пакетів акцій Орджонікідзевського і Марганецького ГЗК.

Про це повідомив у вівторок журналістам у Москві керівний директор з корпоративних питань "ЄвразХолдингу" Олександр Фролов.

"Купівля ГЗК стала одним з етапів угоди по придбанню Нікопольського заводу феросплавів, яка через політичну ситуацію, що змінилася, не відбулася", - відзначив він, пояснивши, що "Євраз" хотів "не просто дати заставу за НЗФ, а вкласти кошти в реальні активи".

Розмір пакетів Фролов не уточнив.

Як повідомлялося, група російських компаній "Ренова" і найбільші акціонери "ЄвразХолдингу" наприкінці червня заявили про купівлю близько 74% акцій НЗФ у структур, близьких до Пінчука. Говорилося також, що як заставу "Євраз" виплатив "Придніпров’ю" близько $25 млн.

На даний час Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК контролює конкуруюча з Пінчуком структура - група "Приват", контрольована Ігорем Коломойським.

Орджонікідзевський ГЗК - найбільший в Україні виробник марганцевої руди, веде видобуток марганцю тільки відкритим способом. У 2004 році ГЗК знизив виробництво марганцевого концентрату на 9,5% у порівнянні з 2003 роком - до 1,28 млн. тонн.

Марганецький ГЗК - єдине в Україні і країнах СНД підприємство по видобутку марганцю підземним способом (80% видобутку). У 2004 році ГЗК знизив виробництво марганцевого концентрату на 10% у порівнянні з попереднім роком - до 997 тис. тонн.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua