Кінах привласнив ідею Безсмертного, але думає, що зміниться мало

Середа, 14 вересня 2005, 15:56

В.о. першого віце-прем'єра України Анатолій Кінах вважає, що персональний склад нового Кабінету міністрів зазнає мінімальних змін в порівнянні зі складом уряду, що пішов у відставку.

В інтерв'ю журналістам у середу в Києві він висловив надію, що результат голосування в парламенті по кандидатурі на посаду прем'єра Юрія Єханурова буде позитивним, а потім затверджений прем'єр разом з Радою і президентом сформує новий уряд.

"Зміни там будуть мінімальні, більшою мірою вони стосуватимуться необхідності посилення всієї складової кадрової політики, що спирається на вимоги моральності і професіоналізму, відповідальності виконавців", - сказав Кінах.

Він також підкреслив необхідність відійти від квотного принципу формування уряду і підбирати кадри в Кабмін на основі моральних і професійних якостей.

"Я переконаний, що в цій ситуації треба зробити рішучий, якісний крок і змінюючи кадрову політику, однак не квотними принципами, а, у першу чергу, на основі критеріїв професіоналізму, моральності, сформувати свою вертикаль влади", - сказав Кінах.

Він відзначив, що підтримує останні кадрові рішення президента. "Це було також і моєю пропозицію одночасно відправити у відставку уряд, і те оточення, із приводу якого сформульовані речі, сумнівні з погляду корупції і зловживання посадовими можливостями", сказав Кінах.

Як відомо, раніше Юлія Тимошенко заявляла, що відставка уряду і глави РНБО була ідеєю Романа Безсмертного.

"Ніколи не можна допускати, щоб уряд, Рада національної безпеки й оборони, секретаріат президента перетворювалися з вищих державних структур влади в засоби досягнення вузьких особистих, політичних і посадових амбіцій чи власного піару", - сказав Кінах.

Він також висловив надію на те, що відхід у відставку низки вищих посадових осіб є "кроком до відновлення, очищення української влади".

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua