"Приват" розділить завод Пінчука з людиною Березовського?

Четвер, 15 вересня 2005, 12:49

Глава правління АКБ "Приватбанк" Ігор Коломойський і російський бізнесмен Дмитро Босов домовилися про спільну участь у приватизації ВАТ "Нікопольський завод феросплавів" у випадку, якщо держава виставить на продаж акції цього підприємства.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив перший заступник голови правління АКБ "Приватбанк" Тимур Новіков.

Він також підтвердив, що Коломойський і Босов ведуть переговори про купівлю-продаж частини 26%-го пакету акцій НЗФ, контрольованого групою "Приват".

Однак, за словами Новікова, переговори ще не завершені, і говорити про угоду ще рано.

Водночас, Новіков вважає, що підстав для повернення державі 26% акцій НЗФ немає.

За його словами, акції ВАТ "НЗФ" група "Приват" почала купувати на вторинному ринку цінних паперів ще в середині 90-х років. Акції купувалися як у фізичних, так і в юридичних осіб.

Раніше бізнесмен Віктор Пінчук заявляв, що Босов, бізнесмен, близький до російського олігарха Бориса Березовського, купив половину того пакету акцій НЗФ, який належав "Привату". За словами Пінчука, "Приват" збирається продати Босову й інший пакет акцій НЗФ після купівлі підприємства у випадку, якщо держава виставить його на повторну приватизацію.

Водночас, в.о. міністра юстиції Роман Зварич на прес-конференції в четвер повідомив, що власником пакета акцій у розмірі 50% плюс одна акція є Фонд державного майна.

Як передає Комерсант-Україна, Зварич відзначив, що Кабінет міністрів в особі Міністерства юстиції звернувся до київського Апеляційного господарського суду з проханням накласти арешт на акції підприємства.

Прохання було задоволено, після чого державний виконавець звернувся до суду з проханням роз'яснити, до кого він має звертатися для того, щоб виконати дане рішення суду.powered by lun.ua