Замовникам смерті Гонгадзе дозволяють уникнути покарання - міжнародні журналісти

П'ятниця, 16 вересня 2005, 10:53

У п’ятницю, у п’яту річницю вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе делегація профспілки журналістів Великобританії та Ірландії відправиться до посольства України, аби висловити своє занепокоєння перебігом розслідування цієї справи.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Профспілка журналістів Великобританії та Ірландії вважає, що нова влада України дозволяє замовникам й організаторам убивства Георгія Ґонґадзе уникнути покарання.

Про це, зокрема, йдеться у звіті, який організація цими днями оприлюднила разом з кількома іншими журналістськими організаціями.

У документі стверджується, що в Україні чиниться політичний тиск з метою відвести слідство від організаторів злочину й обмежити його лише безпосередніми виконавцями вбивства.

Генеральний секретар профспілки Джеремі Діар очолить делегацію до посольства України в Лондоні. Там її прийме тимчасовий повірений у справах України Павло Клімкін, якому буде передано примірник звіту.

Делегація планує висловити свою стурбованість перебігом слідства. Джеремі Діар відзначає: "Там ідеться про те, щоб можновладці не думали, що можуть застосовувати насильство проти журналістів, аби змусити їх замовкнути, і залишатися безкарними. Саме тому ця справа є такою важливою для свободи преси, не лише в Україні, але у всій Європі", – наголошує Діар.powered by lun.ua