Луценку дзвонили Тимошенко і Порошенко, але в нього ще залишились патрони

П'ятниця, 16 вересня 2005, 23:02

Виконувач обов’язків міністра внутрішніх справ Юрій Луценко не збирається брати участь у "війні компроматів", яка відбувається в країні, і заявляє, що не відчував на собі тиску жодної зі сторін конфлікту у боротьбі з корупцією.

Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

"Я не збираюсь нічого ховати, але й не збираюсь робити з цього шоу. Президент Ющенко мені сказав: всі хто порушує закон - двері для тебе відкриті", - зазначив Луценко.

Він запевнив, що "порушував і порушуватиме кримінальні справи проти корупціонерів як старого режиму, так і нової влади, в яку теж потрапляє інколи мерзота".

"При цьому я вважаю, що маю робити це до останнього патрона, а не кидати зброю і казати, що я кидаю все, бо мені не вдається", - зазначив Луценко.

В.о. міністра наголосив, що він "не хоче ув’язуватися в цю історію, яка відбувається в державі", бути "шоуменом". "Я буду робити свою справу до останнього патрона, скільки мені дадуть президент і парламент", - запевнив Луценко.

"Мені дзвонили політики, які тепер кидають ядерний компромат як з одного, так і з іншого боку. Мені дзвонили призначити того чи іншого начальника міліції, закрити очі на ті чи інші злочини, але я не реагував на це і перестали дзвонити. Якщо судді піддаються на тиск, то вони самі слабаки. Вони ж призначаються пожиттєво", - сказав Луценко.

"Мені дзвонив Порошенко, ми обговорювали питання, він думав одне, я – інше. Але я приймав рішення, Порошенко мені тиснув руку. З іншого боку, мені дзвонила Тимошенко, я доводив, що моя позиція така, вона казала "ок" і все", - розповів в.о. міністра.

"За словами Луценка, він "з подивом" дізнався, що екс-держсекретар Олександр Зінченко очолював комісію по боротьбі з корупцією.

"Я вважав би, що він мав би викликати Піскуна, Турчинова, мене і задати ті питання, які він поставив на конференції. І якби йому не дали відповіді або саботували його завдання, тільки тоді він міг виходити на прес-конференцію", - сказав Луценко.

На його думку, конфлікт, що відбувся між Зінченком, Порошенком, Тимошенко – "це наслідок глибоких амбіцій".

Він вважає, що президент має оцінювати дії кожного і приймати рішення.

"Мені здається, що кожен на своєму місці може захищати ідеали Майдану. Якщо президент є гарантом Конституції і відповідає за стан речей в цій державі, то, очевидно, тільки йому відомо, який інструмент застосовувати в той чи інший момент", - сказав Луценко.

Луценко не вважає, що цінності і ідеї Майдану були девальвовані.

"На Майдан я ходжу зі своїм 6-річним сином і вийду в будь-який момент з великим задоволенням. Я не боюся перед будь-яким вічем, будь-яким Майданом надати звіт про роботу міліції. Мені є що сказати, у нас є досягнення", - сказав Луценко.

Українська правдаpowered by lun.ua