Ющенко отримав медаль і став на 100 тисяч багатшим

Неділя, 18 вересня 2005, 13:41

Віктора Ющенка нагороджено Філадельфійською медаллю Свободи.

Церемонія нагородження відбулася в Національному Конституційному центрі Філадельфії. Медаль главі Української держави вручив мер Філадельфії Джон Стріт, повідомляє прес-служба президента.

"Я присвячую цю нагороду українській нації, громадянам вільної і демократичної країни. Не група людей чи політична сила зробила демократичний вибір, а вся нація", - сказав Ющенко у своїй промові.

При цьому він згадав слова Джорджа Вашингтона – "Коли свобода пускає коріння, її ріст не зупинити".

Президент наголосив, що мирна і демократична помаранчева революція показала, що "повага до демократичних цінностей справедливості і незалежності – в серцях українців".

Крім того, Віктор Ющенко подякував українцям Філадельфії, які прийшли привітати його з почесною нагородою.

У свою чергу губернатор штату Пенсільванія Едвард Ренделл зауважив, що "вогонь свободи, який запалав у Філадельфії в 1776 році, перетинав відтоді кордони різних країн і досягнув України". "

Ми раділи, стежачи за мирним повстанням українців в ім'я демократії і свободи", – зазначив він.

На честь президента України міст Бенджаміна Франкліна у Філадельфії засвітитили помаранчевими вогнями.

Філадельфійська медаль Свободи заснована Філадельфійською фундацією у 1988 році з нагоди святкування 200-річчя конституції США. Щороку нею відзначають осіб або організації, які досягли особливих звершень у відстоюванні основних людських свобод. Серед лауреатів премії – Кофі Аннан, Вацлав Гавел, Нельсон Мандела, Лех Валенса. Традиційно нагороду вручають на День Незалежності США – 4 липня.

Однак цього року було вибрано інший день – 17 вересня, день Конституції США.

Крім нагороди Ющенко також мав отримати 100 тисяч доларів.powered by lun.ua