Ющенко платитиме пенсії ще й за кордон, а антисемітизму в Україні нема

Неділя, 18 вересня 2005, 15:45

Влада працює над тим, щоб колишні громадяни СРСР, які працювали в Україні, а зараз живуть за кордоном, мали змогу отримувати від держави пенсії та інші соціальні виплати.

Про це на прес-конференції у Філадельфії повідомив президент Віктор Ющенко, повідомляє його прес-служба.

За його словами, це питання потребує гармонізації українського законодавства із законодавствами тих країн, де мешкають українці. Президент повідомив, що відповідне доручення Міністерство закордонних справ вже отримало.

Ющенко запевнив, що особисто контролює це питання. За його словами, він неодноразово обговорював його з главами інших держав, щоб "якомога швидше досягти врегулювання цієї проблеми".

Під час прес-конференції Ющенко також запевнив, що в Україні не стоїть питання антисемітизму чи інших проявів ксенофобії.

"Я уважно і відповідально ставлюся до проблеми антисемітизму. Такий підхід ми демонструватимемо до будь-якої іншої нації, тому що Україна – європейська держава, і по-європейському реагує на проблеми, що виникають у суспільстві", – сказав Ющенко.

Президент також розповів, що обговорював питання діяльності єврейських організацій в Україні з представниками американських єврейських організацій у Нью-Йорку. За словами президента, він почув схвальні відгуки з цього питання.

Ющенко зауважив, що Україна налагодила хорошу співпрацю як із внутрішніми, так і закордонними єврейськими організаціями. Свідченням цього є повернення 80 із 109 культових споруд у користування єврейським релігійним громадам.

Окрім того, повідомив Ющенко, на зустрічі із представниками американських єврейських організацій у Нью-Йорку було домовлено про створення "дорожньої карти" з проблемних питань, які потрібно вирішити в Україні.

Президент також згадав про нещодавні випадки побиття євреїв у Києві. На його переконання, вони були скоєні виключно з хуліганських мотивів, а не на ґрунті етнічного протистояння.

Ющенко нагадав, що підозрювані у цих справах заарештовані і щодо них відкриті кримінальні справи. Президент висловив впевненість, що слідство і суд по цих справах будуть справедливими.powered by lun.ua