Януковичці просять перевірити корупцію Ющенка і заколотницю Тимошенко

Середа, 21 вересня 2005, 11:21

Верховна Рада звернулася до СБУ, Генпрокуратури та МВС з питання перевірити інформацію про підготовку державного перевороту силами, близькими до Юлії Тимошенко.

Відповідний запит депутатів фракції "Регіони України" Василя Потапова та Олександра Стояна зачитав у середу спікер Володимир Литвин.

Також депутати просять розслідувати причетність Тимошенко до необґрунтованого завезення цукру-сирцю, що спричинило кризу на цьому ринку.

Крім того, Ярослав Сухий направив керівництву МВС, СБУ та Генпрокуратури запит про розслідування "корупційних діянь" міністра транспорту Євгена Червоненка та зв’язків родини президента зі злочинними угрупованнями.

"Регіонал" Іван Вертинубов звернувся до керівництва МВС, СБУ та Генпрокуратури, а також комітету парламенту по боротьбі з оргзлочинністю перевірити інформацію про використання екс-секретарем РНБО Петром Порошенком своєї посади "для лобіювання своїх інтересів, що  мають кримінальний характер".

Крім того, нардеп Потапов направив ще один запит тим же посадовим особам щодо розслідування обставин корупційних дій президента і його оточень у зв'язку зі спорудженням будівельного комплексу в місті Яремче.

Потапов направив запит генпрокурору, голові СБУ, виконуючому обов'язки міністра внутрішніх справ, голові комітету Верховної Ради з питань боротьби з оргзлочинністю щодо розслідування обставин причетності Віктора Ющенка до здійснення фінансових злочинів у 1991-1999 роках, зокрема, до розкрадання активів банку "Україна", зловживанню службовим становищем і іншими протиправними діями на посаді глави Нацбанку.

Хмара направив ще один запит тим же посадовим особам про зйомки каналом К1, що "фінансується керівником "Росукренерго" Фірташем та близькими до нього кримінальними структурами Семена Могилевича", фільму про Юрія Луценка.

Депутат Володимир Сівкович звернувся до генпрокурора із запитом, в якому вказує на службову недбалість і зловживання владою президентом України Віктором Ющенком, що, на думку депутата, заподіяло істотної шкоди національним інтересам.

У зв'язку із цим Сівкович просить генпрокурора притягти президента до кримінальної відповідальності по ст. 367 й 364 Кримінального кодекса України.

Він також направив депутатський запит генпрокурору щодо маніпулювання доказами в кримінальній справі по факту вбивства Георгія Гонгадзе, упередженості й повного ігнорування версії про те, що "таращанське тіло" не належить Гонгадзе.

На думку Сівковича, це може призвести до розвалу справи в цілому.

"Українська правда", Лігаpowered by lun.ua