ЄС нічого не обіцятиме Україні, бо вона марнує час?

Середа, 21 вересня 2005, 18:17

Європейський союз обережно ставиться до того, щоб брати на себе нові зобов'язання щодо членства України в ЄС.

Про це заявив на прес-конференції голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, повідомляє Радіо Свобода.

"Єврокомісія підтримуватиме європейський вибір України, але на теперішньому етапі, мусимо сказати правду, чимало країн ще не готові підтримати вступ України в Європейський Союз. Ми підтримуватимемо Україну, але на цьому етапі ми з обережністю ставимось, щоб брати на себе нові зобов'язання", - сказав він.

Баррозу заявив, що політична дестабілізація в Україні не позначиться на питаннях безпеки в східноєвропейському регіоні, і додав, що ЄС буде робити все можливе, щоб допомогти Україні подолати нинішні труднощі.

Директор Центру політичних досліджень Джон Пальмер у свою чергу сказав, що після помаранчевої революції в ЄС повірили - в Україні настане нова епоха, яка прискорить інтеграцію України в ЄС. "На жаль, зараз Україна у зв'язку з політичною кризою лише марнує час", зазначив він.

Консультант Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Джеф Міід наголосив, що нині Україна переживає серйозні проблеми у її взаєминах з іншими країнами Європи та країнами світу в плані торгівлі, а також потерпає щодо можливого членства в ЄС.

За його словами, уповільнились перспективи створення вільної зони торгівлі між ЄС і Україною, уповільнився процес вступу України до Світової організації торгівлі і, крім того, нинішня ситуація перешкоджає вступу України в далекому майбутньому до Європейського Союзу.powered by lun.ua