Хорошковський купив "Інтер" за $200 мільйонів?

Четвер, 22 вересня 2005, 12:30

Один з акціонерів російської компанії "Євраз" бізнесмен Валерій Хорошковський став власником українського телеканалу “Інтер”.

Про це пише газета "Ведомости" у четвер.

Газета пише, що Хорошковський став власником 61% акцій "Інтера", а сума угоди перевищила $200 млн.

Як розповів “Ведомостям” Хорошковський, покупка “Інтера” — його особистий бізнес, а не “Євразу”.

“Я розглядаю медійний бізнес як перспективний і розраховую, що через три роки, коли "Інтер" вийде на біржу, його капіталізація складе близько $1 млрд.”, — пояснив підприємець.

Угода була закрита в липні, її деталі Хорошковський не розкриває. Інше джерело "Ведомостей", знайоме з ходом угоди, стверджує, що Хорошковський купував акції не самого телеканалу, а компаній-бенефіціарів.

У результаті під контролем у бізнесмена виявився 61% акцій “Інтера”, ще близько 10% залишилося у вдови Ігоря Плужнікова — Світлани.

Як пише газета, спостерігачі вбачають в угоді політичне підґрунтя. “Брати участь у ній збирався й Абрамов (партнер Хорошковського по "Євразу"). Вона планувалась як подарунок українській владі за підтримку "Євраза" в угодах з "Криворіжсталлю" і НЗФ. Але влада змінилася”, — розповідає бізнесмен, у якого є медійні проекти в Україні.

Водночас співвласник каналу “1+1” Олександр Роднянський оцінює весь “Інтер” у $300 млн. і припускає, що через кілька років капіталізація каналу справді може досягти $1 млрд.

"Українська правда"