Меморандум Ющенка-Януковича не допоможе фальсифікаторам?

П'ятниця, 23 вересня 2005, 15:04

Депутат Юрій Ключковський заявляє, що меморандум, підписаний між президентом Віктором Ющенком і Партією регіонів, не вплине на амністію засуджених за порушення законодавства під час виборів 2004 року.

Про це він сказав журналістам у п’ятницю.

"Амністія не встановлюється меморандумом, навіть такими високими підписами, вона встановлюється законом", - сказав він.

За словами Ключковського, закон про амністію прийнятий цього року, а наступний буде через рік.

"Тому, поки немає закону про амністію, говорити про те, що амністія щодо злочинів по 157 і 158 статтях (Кримінального кодексу) настала – не доводиться”, - додав він.

Як відомо, у статті 157 йдеться про перешкоджання здійсненню виборчого права. Стаття 158 - неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів.

Як заявив Ключковський "ми погоджуємось з тим, що не треба використовувати ці статті для політичних переслідувань".

З іншого боку, сказав депутат, його "турбує те, що при притягненні до відповідальності в основному карають рядових виконавців, а до замовників поки не дійшли”.

Водночас голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович позитивно ставиться до ідеї амністії засуджених за порушення виборчого законодавства під час виборів президента в 2004 році.

"Думаю, правильно порушене питання", - заявив Давидович в інтерв'ю журналістам у п'ятницю.

Давидович нагадав, що навколо порушень виборчого законодавства після президентських виборів 2004 року "відкрито кілька тисяч кримінальних справ". За його словами, "це питання з одного боку досить сміливе, а з іншого боку - не просте, і світ не просто це оцінює".

"Коли вчителька - член дільничної виборчої комісії залучається до відповідальності за порушення, а інші уникають цього - це теж неправильно", - підкреслив голова ЦВК.

При цьому він відзначив, що "держава не готова" до цього, оскільки "занадто багато було вседозволеності", коли на попередніх виборах використовувалися "піари з порушенням закону".

Давидович нагадав також, що у Верховній Раді розроблено законопроект про пом'якшення покарань за порушення виборчого законодавства.

"Думаю - це дуже серйозний урок на перспективу", - відзначив він.

Як відомо, в одному з положень меморандуму, підписаному між Ющенком і лідером Партії регіонів Віктором Януковичем, йдеться про внесення до Верховної Ради законопроекту "Про амністію" з визначенням у ньому ст.157 і ст.158 Кримінального кодексу.

"Інтерфакс-Україна", УНІАНpowered by lun.ua