У Ющенка "катастрофічне" падіння, а лідером антидовіри став Порошенко

Середа, 28 вересня 2005, 16:29

За останні півроку в населення України різко впала довіра до центральної влади.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології, які були оприлюднені в середу.

За словами наукового керівника фонду "Демократичні ініціативи", старшого наукового співробітника Інституту соціології НАН України Ірини Бекешкіної, зараз спостерігається "катастрофічне падіння рейтингу" влади.

Так перевага недовіри в президента Віктора Ющенка у вересні склала -8%, для порівняння в березні цього року перевага довіри в нього була +43%. До колишнього уряду перевага недовіри -22%, у березні перевага довіри складала +34%.

До Верховної Ради перевага недовіри складає -28%, а в березні перевага довіри була +23%.

Бекешкіна пояснює таку тенденцію тим, що населення України розчарувалося в обіцянках, даних під час "помаранчевої революції".

Згідно з даними соціологічного опитування, вересень цього року характеризується високим рівнем недовіри населення до політиків.

Єдиним політиком, який має позитивний баланс довіри-недовіри, є спікер Володимир Литвин (+3%), а лідерами антидовіри у вересні були екс-секретар РНБО Петро Порошенко (-78%), екс-президент Леонід Кучма (-71%), екс-голова президентської адміністрації, лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук (-60%).

Далі за рівнем негатива йдуть: лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук (-51%), лідер Прогресивної соціалістичної партії Наталя Вітренко (-35%), лідер Компартії Петро Симоненко (-33%), лідер Партії регіонів Віктор Янукович (-22%), екс-прем'єр Юлія Тимошенко (-12%), лідер Соцпартії Олександр Мороз (-4%).

У ході опитування респондентам пропонувалися такі варіанти відповіді на питання про довіру до того чи іншого політика: цілком довіряю, в основному довіряю, настільки довіряю, наскільки не довіряю, в основному не довіряю, зовсім не довіряю, не знаю такого політика.

На підставі цих відповідей соціологами були зроблені відповідні висновки про баланс довіри/недовіри до різних політиків.

Різкі зміни на негатив спостерігаються й у відношенні до органів влади і соціальних інститутів.

Як і раніше у населення залишилася довіра до церкви - баланс між довірою і недовірою складає +44%, і до збройних сил (+12%). Високий рейтинг довіри з'явився в засобів масової інформації (+20%), чого не було в минулому.

Як і раніше, недовіра переважає щодо судів (-27%), прокуратури (-27%), міліції (-26%), місцевих рада (-26%), місцевих держадміністрацій (-25%), і меншою мірою до СБУ (-7%).

Соцопитування було проведене 18-21 вересня. Методом інтерв'ю опитано 1803 респондента, у віці від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,24%.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
21:57
Мінфін залучив понад 7 мільярдів від розміщення ОВДП
21:54
Аграрного міністра підозрюють в оборудках із землею на 500 мільйонів. Що загрожує Сольському: деталі справи
21:49
США запровадили нові санкції проти Ірану через кібератаки
21:40
Фонд підтримки енергетики України зібрав близько 410 мільйонів євро – Шмигаль
21:35
Підозра на пів мільярда: чому детективи НАБУ прийшли до аграрного міністра Сольського. Деталі справи
21:31
Лідер республіканців закликав Сенат підтримати пакет із допомогою Україні
21:15
ПриватБанк відстояв право власності на один з найбільших ТЦ у Дніпрі: намагались відсудити ексвласники
21:10
В Україні реорганізують ще два університети
20:57
баскетбол"Київ-Баскет" повторно переграв "Черкаські Мавпи" та став бронзовим призером Суперліги
20:43
Енергорегулятор виявив схему продажу електрики бізнесу за цінами для населення
Усі новини...