Чорномирдін пообіцяв не втручатися в українські вибори

П'ятниця, 30 вересня 2005, 13:06

Посол Росії в Україні Віктор Чорномирдін заявляє, що Росія нікого не підтримуватиме на українських парламентських виборах.

Про це він заявив в інтерв’ю газеті "День", опублікованому в п’ятницю.

"Український народ сам розбереться, за кого йому голосувати в парламентi. Але я вважаю, що треба обрати гідних, — це головне. Від вибору людей буде залежати, яку країну ви маєте намір будувати, куди йти. А ми ні на кого ставити не збираємося", - зазначив він.

На питання щодо підтримки Януковича на минулих президентських виборах, Чорномирдін зазначив:

"Не треба змішувати різні речі. Наприклад, хтось наймає політологів під вибори, а є позиція держави. Президентські й парламентські вибори дуже відрізняються. А що стосується Януковича, то ми підтримували владу".

"Росія співробітничає з владою і працює з нею. Ставити на когось ми не будемо", - підкреслив він.

Щодо візиту нового прем’єра Юрія Єханурова до Росії, Чорномирдін зазначив, що "візит охоплюватиме різні аспекти відносин між Росією та Україною".

"Я впевнений, що все пройде вдало. Юрій Єхануров уперше приїде в Москву в ранзі прем’єр-міністра, і ми чекаємо, що цей візит дозволить вирішити масу питань, що нагромадилися, і вимагають двостороннього вирішення", - сказав він.

Щодо нещодавнього візиту екс-прем'єра Юлії Тимошенко, посол зазначив, що їй "потрібно було ще раніше приїхати на допит до Російської прокуратури". "Думаю, що тоді не було б оголошення її в міжнародний розшук", - додав він.

Він також зазначив, що йому не відомо, чи обідали разом Путін і Тимошенко. "У мене немає даних, що така зустріч відбулася".

"Українська правда"powered by lun.ua