Українці самі повернуть повноваження президенту, але не Ющенку?
Найближчим часом в Україні відбуватимуться глобальні процеси, пов'язані з переходом до парламентської форми правління, у якій українські громадяни швидко розчаруються, за чим піде повернення до президентської республіки.
Таку думку висловив директор Європейського інституту інтеграції й розвитку Дмитро Видрін у понеділок на прес-конференції, передає "Інтерфакс-Україна".
"Будуть відбуватися більш глобальні процеси, ніж ті, які ми уявляємо. Ми вступаємо у фазу певного політичного циклу. Цикл, швидше за все, буде парламентським", - підкреслив Видрін.
За словами політолога, коли його екс-президент Леонід Кучма запитував, "який лад краще: президентський, парламентський або змішаний", він висловлював думку про те, що "здорове суспільство має виразні форми правління".
"Здорове суспільство - це або президентське, або парламентське. Все проміжне - це фаза хворого суспільства. Коли суспільство одужує, воно стає по ідентифікації або таким, або таким", - відзначив Видрін.
На його думку, зараз Україна "перебуває у фазі парламентського одужання".
"Тому, швидше за все, те, що відбувається, закінчиться парламентською республікою, з обранням президента вже парламентом", - заявив експерт, відзначивши, що "недарма в Україні вже почали говорити про те, що Конституція не суперечить виборам президента в парламенті".
"Швидше за все, ця фаза закінчиться створенням чисто економічної парламентської республіки. Швидше за все, ми досить швидко розчаруємося в цій парламентській республіці й, швидше за все, буде затребувана жорстка президентська форма, але вже на наступному етапі, на наступній каденції", - відзначив політолог.
За його словами, до цього країні потрібно буде пройти "через хаос парламентської республіки, через ілюзії, пов'язані з нею".
Говорячи про "помаранчеву революцію", яка відбулася в країні торік, Видрін висловив думку, що це було всього лише "імітацією революції".
"Революція дослівно - це зміна економічного укладу, форм власності, зміна політичної системи, політичного ладу, а потім уже зміна режиму. Те, що відбулося в нас в економічному змісті, не можна назвати революцією", - сказав він, відзначивши, що це була всього лише "часткова зміна еліти".