ЛИТВИН НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ БЛОКУВАТИСЯ З ЮЩЕНКОМ І ТИМОШЕНКО

Вівторок, 11 жовтня 2005, 15:31

Блок спікера парламенту Володимира Литвина, швидше за все, піде на парламентські вибори самостійно.

Про це він повідомив, відповідаючи на питання журналістів на прес-конференції у вівторок.

Коментуючи аналогічне питання під час зустрічі зі студентами і педагогічним колективом Житомирського аграрно-екологічного університету, Литвин заявив, що сьогодні "неможливе блокування з політичними силами, що є фаворитами гонки з урахуванням тих умов, які висуває кожна сторона".

При цьому Литвин відзначив, що в політиці не можна говорити "ніколи" - "раптом надійдуть пропозиції, від яких не можна буде відмовитися".

Литвин відзначив, що його більше хвилює питання, як знайти спільну мову з цими політичними силами в наступному парламенті і як створити коаліцію, яка б працювала в інтересах народу.

При цьому Литвин вважає, що в парламенті обов'язково має бути створена могутня опозиція, оскільки, за його словами, "країна без опозиції приречена на деградацію".

Литвин заявив, що не виключає співпрацю з НСНУ і БЮТ як під час парламентської кампанії, так і після неї.

Литвин також повідомив, що під час переговорів з Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко пропонувалися різні варіанти підписання угоди про коаліцію на парламентських виборах. Зокрема, за його словами, вносилася пропозиція надати 25% у списку такої коаліції президенту, 25% - НСНУ, 25% - БЮТ і 25% - Народній партії.

"Я сказав, що не можу це підписати - якщо ми прагнемо рівноправного партнерства, то давайте по 30% партіям і 10% - президенту", - сказав Литвин.

Він прогнозує, що на майбутніх виборах БЮТ і НСНУ будуть йти "паралельними колонами". Він також прогнозує надзвичайно важку виборчу кампанію: це буде зіткнення лідерів.

Литвин також зазначив, що сьогодні виборців уже менше цікавлять програми політиків, і вони більше схильні вірити конкретній людині.

"За суспільними настроями відчувається, що люди хочуть відчути тверду руку, готові терпіти від неї биття, але все-таки мати таку руку", - сказав він.

Відповідаючи на питання про те, які політичні сили можуть ввійти в блок Литвина, крім Народної партії, Литвин повідомив, що це буде партія "Солідарність", "Вперед, Україно!", Республіканська партія, крім того, за його словами, на даний час блок веде переговори ще з десятком політичних партій.

Як повідомила прес-скретар Петра Порошенка Ірина Фриз, говорячи про партію "Солідарність", Литвин мав на увазі партію Івана Чижа, яка має назву "Справедливість".  

Лігаpowered by lun.ua