НАТО обіцяє Ющенку бути поруч під час виборів

Понеділок, 17 жовтня 2005, 21:20

Наступні вибори в Україні будуть дуже важливими для становлення демократії в Україні, вважає генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер.

"Це буде першою подією демократії з часів помаранчевої революції. Дозвольте мені підкреслити важливість демократичного процесу", - сказав він в інтерв’ю Бі-Бі-Сі напередодні візиту в Київ.

"Як українці будуть голосувати – це їх право вирішувати. НАТО не має наміру втручатися у право народу голосувати так, як він бажає. Але процес і вибори самі по собі будуть дуже важливим наріжним каменем для розвитку", - додав він.

Схеффер наголосив, що впровадження і захист демократичного процесу, і здійснення важливих реформ, "це як раз ті дії, за якими буде оцінюватися досягнення України".

"Дорога до євроатлантичної інтеграції довга та непроста. Український народ буде голосувати, і український уряд вирішуватиме, що трапиться у вашій країні. НАТО буде поруч на цьому шляху, допомагаючи руху, але здійснення цього руху – це справа самої України", - зазначив генсек НАТО.

"Безумовно, ми бачили прогрес, і ми маємо бачити його у майбутній період. Це шлях тих рішучих реформ, який проходять всі країни, які мають прагнення до євроатлантичної інтеграції", - зазначив він.

Схеффер не думає, що негативна позиція Росії щодо розширення НАТО вплине на можливе рішення альянсу щодо України.

"Міністр закордонних справ Росії Лавров та оборони Іванов сказали про це дуже чітко – Україна вирішує сама для себе. Я не бачу ніяких протиріч в розвитку добрих відносин з Росією і у той же час слідувати курсу атлантичної інтеграції та інтенсифікованого діалогу з Україною", - зазначив генсек НАТО.

Що стосується перебування на території України Чорноморського Флоту Росії, то Схеффер зазначив, що "з цього питання у НАТО немає офіційної позиції".

"Проблема ЧФ – це двостороння проблема України та Росії. НАТО не буде вступати у цю дискусію", - сказав він.

Як відомо, НАТО наголошувало на важливості демократичних виборів і перед кампанією з виборів президента 2004 року.powered by lun.ua