Рамсфельд допоможе Україні з НАТО

9 переглядів
Понеділок, 24 жовтня 2005, 10:40

Міністр оборони США Дональд Рамсфельд висловив підтримку офіційного Вашингтона вступу України до НАТО.

Про це він сказав під час неформальних консультацій НАТО-Україна у Вільнюсі, повідомляє Бі-Бі-Сі.

"Стосунки НАТО з Україною є дуже важливими, і Сполучені Штати цілком погоджуються з Литвою та іншими країнами НАТО у їхній зацікавленості у розвитку цих взаємин і допомозі Україні в реалізації реформ і прагненні України наблизитися до НАТО. Ми раді бути тут, брати участь у цьому процесі і співпрацювати з Україною у найближчі тижні і місяці", - сказав Рамсфельд.

Він відзначив поступ у політичному і військовому реформуванні України і закликав членів НАТО допомогти Україні інтегруватися до альянсу.

Водночас український міністр оборони Анатолій Гриценко на спільній з Рамсфельдом прес-конференції пояснив низький рівень підтримки вступу до НАТО в українському суспільстві застарілими стереотипами і браком поінформованості про альянс.

Відповідаючи на запитання, чи не перешкодить намірам України щодо інтеграції в НАТО позиція Кремля, Гриценко зазначив:

"Я не вважаю це справді серйозною проблемою, оскільки Росія і розумні люди в Росії вже могли переконатися, що Польща, як член НАТО, і країни Балтії, які стали членами НАТО, не становлять жодної загрози Росії. Тож попри певні зауваження, що лунають з Москви, насправді Росія розуміє, що просування України до НАТО не загрожує безпеці Росії".


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua