Ющенко не розуміє, за що люблять 12-процентного Януковича

2 перегляди
Четвер, 10 листопада 2005, 20:19

Президент Віктор Ющенко заявляє, що підписав угоду з Віктором Януковичем, щоб забезпечити єдність країни і демократичний процес на виборах.

Про це він сказав під час телемосту зі студентами, який транслюється в ефірі телеканалів ICTV, СТБ, "Нового каналу" та УТ-1.

"Янукович – це також Україна, такий як він є, за яким стоїть 12-15% симпатиків. Не знаю, на чому формуються ці симпатії, але така сила існує. І хочу сказати, коли ми стояли на Майдані, окрім того, що ми вимагали свободи, чесних виборів, ми стояли фундаментально на ще одному питанні - Україна єдина!" - зазначив президент.

Він також нагадав, як люди, які стояли на Майдані, носили їжу і одяг своїм опонентам.

"Я вас запитую, хіба не час домовлятися про чесні вибори, хіба це не влаштовує будь-яку політичну силу? Я думаю, це загально-національне устремління! Тому я кажу – сідаймо за круглий стіл і підписуймо декларацію заради України", - зазначив він.

Серед пріоритетів, навколо яких слід об’єднуватися, Ющенко також назвав інтеграцію до ЄС.

"Подивіться як Литва, Естонія, Польща з натхненням робила цей процес. Подивіться, як український парламент приймає СОТ... Чому по кожному закону іде бородінській бій? Наскільки треба не любити країну, щоб торгувати цим питанням", - обурився президент.

Ще одним предметом консолідації Ющенко назвав бюджет. "Як його приймати, коли з грудня всі на виборах? Хіба це не предмет спільної роботи?", - додав він.

"Є ще ряд справ. Коли говорять, що в цій країні існують політичні репресії, я даю розписку, я готовий кров із вени взяти й розписатися - якщо в цій країні є хоч один факт переслідування будь-кого з політичних мотивів, я засвідчу це у самій суворій карі до людей, які це допустили. Але я не хочу, щоб ми, ведучи дискусію, навіть біля Бесарабки, згадували те, чого немає", - наголосив Ющенко.

Водночас він нагадав про факти фальсифікації на виборах.

"Десятки тисяч людей були залучені до фальшивого виборчого процесу... Тиждень тому ЦВК закінчила формування електронного списку - за 8 місяць ми не дорахувалися 1 мільйона 100 тисяч виборців. Їх в природі не було! Ними жонглювала, як циган сонцем, та сторона, яка називалася владою", - зазначив Ющенко.

Водночас він виступив проти того, щоб відповідав за це "стрєлочник".

"Не вчитель в селі Донецької області (повинен відповідати), якого посадили в автобус і возили по деяких територіях, а той, хто видав автобус і наказав натиснути, щоб вони зробили цей поступок", - наголосив Ющенко.

Ющенко також нагадав, що дав доручення генпрокурору довести до кінця справи по сепаратизму проти людей, які "посягнули на конституційний лад".

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua