25.06

Банківський форум

Вибори-2006 обійдуться у 2,5 мільярди?

П'ятниця, 11 листопада 2005, 10:22

На парламентські вибори-2006 буде витрачено до 500 мільйонів доларів.

Про це заявив представник Комітету виборців України Олександр Черненко, повідомляє у п'ятницю "Дело".

"У цілому ми підрахували, що партії для забезпечення наочної агітації, функціонування штабів, оплати роботи членів комісії, витрат на агітаторів, випуск продукції необхідно від 50 млн. дол.", - зауважує він.

"Реальні суми будуть набагато більшими. Наш прогноз, що в цілому на вибори буде витрачено до 500 млн. дол.", - додає Черненко.

За інформацією джерел видання, "для нейтральної кандидатури місце в списку може коштувати від 2 млн. дол.".

"Безкоштовно потрапити в список можуть люди, які мають безумовно позитивний імідж (приміром, хто-небудь із громадських діячів або спортсменів і т.д.) і власники великих підприємств та медіа-ресурсів", - додає "Дело".

У той же час, за словами голови ЦВК Ярослава Давидовича, урядом затверджено проект витрат на парламентські вибори сумою в 555 млн. грн. Зі свого боку Організація по безпеці і співробітництву в Європі в рамках угоди з Україною про співпрацю виділила 2,2 млн. євро на придбання комп'ютерної техніки для комісій.

Відповідно до закону "Про вибори депутатів України", фонди партій, що йдуть у парламент, безрозмірні. "Тобто цілком законно можна витрачати будь-які суми, аби вони були безготівковими", - відзначає видання.

"Добровільний внесок у виборчий фонд однієї партії або блоку не може перевищувати 400 мінімальних зарплат, тобто - максимум 30 тис. дол. Причому "вкладник" не може бути анонімним", - додає "Дело".

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування