Луценко не зрадить з "Нашою Україною" і готовий до відставки без портфеля

П'ятниця, 11 листопада 2005, 20:34

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко піде на вибори лише в списку Cоцпартії або не піде взагалі.

Про це він сказав в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

Луценко також відзначив, що офіційної пропозиції від жодної політичної організації поки що не одержав.

"Лише лідер "Пори" Влад Каськів розмовляв зі мною про перспективи можливої співпраці", - зазначив міністр.

Він відкинув тезу, що може прийняти пропозицію від Народного союзу "Наша Україна".

"Поява мого прізвища у списку "Нашої України", можливо, додасть цій політичній силі певну кількість очок. І, напевно, трохи підігріє мої амбіції. Я щиро хотів би допомогти президентові в тій складній ситуації, в яку його завело оточення. Але зовсім не хочу, щоб мільйони людей вважали мене зрадником. Для мене це морально неприйнятно", - сказав Луценко.

"Відповідно до соціологічних досліджень, 78% громадян ідентифікують мене як соціаліста. Попри всю мою повагу до глави держави, я не можу піти найманцем у праву "Нашу Україну", - додав він.

За його словами, формування повноцінної, сильної лівої сили, "лояльної до курсу демократичних перетворень, - не менш важливе завдання, ніж отримання НСНУ 5% на виборах".

"Тому питання може стояти тільки так: або Луценко йде на вибори разом із Соцпартією, або він не йде на них узагалі", - зазначив Луценко.

У той же час міністр зізнався, що "не ідеалізує президента". "Однак він людина, яку ніхто не може запідозрити у відсутності патріотизму, у небажанні працювати на благо країни", - зауважив він.

"Сам Ющенко не міг забезпечити перемогу революції. Сам Ющенко не в змозі облаштувати постреволюційний побут", - додав Луценко.

"Звісно, до президента є запитання. Але сьогодні показник чесності й патріотизму визначається не кількістю поставлених уголос запитань. Він вимірюється обсягом зусиль, витрачених кожним на своєму робочому місці. На тому місці, яке йому визначили революція і президент", - заявив у той же час міністр.

"Зрозуміло, і в нього є запитання до мене. Якщо кількість цих запитань сягне критичної позначки й мені запропонують піти у відставку, я зроблю це", - зазначив він.

"Моя відставка не супроводжуватиметься винесенням портфеля компромату чи істеричними прес-конференціями", - зауважив Луценко. "Якщо ж у мене буде змога продовжувати роботу, я з великим задоволенням це зроблю", - додав він.

Українська правда