Азербайджанська опозиція почне протест із п'ятниці

Понеділок, 14 листопада 2005, 17:50

З 18 листопада Демократичний фронт опозиції планує почати в Баку безстрокові мітинги з вимогою скасування підсумків парламентських виборів і проведення нового голосування.

Про це заявив у неділю на мітингу, організованому ДФО, заступник голови Демократичної партії Азербайджану Сардар Джалалоглу.

"З 18 листопада ми починаємо щоденні мітинги", - сказав він.

Джалалоглу заявив також, що "корумпована влада не має права представляти народ і повинна подати у відставку".

У свою чергу, голова передвиборчого штабу блоку "Азадлиг", який входить у ДФО разом із блоком "Єні Сіясет" ("Нова політика") і рухом "Національна єдність", Панах Гусейн зазначив, що, за підрахунками опозиції, представники "Азадлиг", "Єні Сіясет", "Національної єдності", а також кандидати в депутати, які не представляють владу, "завоювали разом дві третини місць у парламенті".

За його словами, "це дає підставу для прийняття більш серйозних кроків по захисту своїх прав і прав наших виборців".

"Час прийняття рішень майданом настав!", - заявив він.

Голова партії "Мусават" Іса Гамбар заявив, що "найближчим часом мітинги охоплять весь Азербайджан". Він закликав президента Ільхама Алієва до діалогу і спільного пошуку шляхів виходу із ситуації, що склалася.

За словами лідера Народного фронту Алі Керімлі, "число учасників мітингів протесту опозиції буде наростати, боротьба не завершиться декількома мітингами і буде продовжена до кінця, до перемоги".

У відповідь на заклики учасників мітингу встановити на майдані намети і перейти до сидячої форми протесту Керімлі заявив, що "поки немає рішення про проведення сидячого мітингу, але ви вже заявили свою рішучість про це на весь світ".

Санкціонована міською владою акція, у якій, за словами її організаторів, взяли участь "десятки тисяч осіб", а на думку представників ЗМІ - близько 20 тисяч, завершилася без ексцесів.

РІА Новості