Литвин думає, що в парламенті їх буде шестеро

Понеділок, 14 листопада 2005, 19:49

Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозує, що в парламент наступного скликання пройдуть 5-6 виборчих блоків.

Про це він повідомив у ході зустрічі з делегацією програми "Політичний діалог України і США".

За прогнозом Литвина, у парламент пройдуть блок Віктора Ющенка, блок Юлії Тимошенко, блок Віктора Януковича, Соцпартія, Компартія, Народна партія і, можливо, ще якась політична сила.

Спікер вважає, що це стане могутнім кроком для структурування суспільства, а також дозволить створити в парламенті впливову коаліцію.

При цьому Литвин вважає, що, у залежності від того, наскільки політичні сили зможуть між собою домовитися, таких коаліцій у майбутньому парламенті може бути і дві.

Також Литвин вважає нереальним уведення мажоритарної системи виборів в органи місцевого самоврядування.

"Я думаю, що це нереально зробити, хоча спроби такі є", - сказав він.

Литвин відзначив, що намагається підштовхнути відповідні комітети й апарат Верховної Ради напрацювати відповідні зміни в законодавство про вибори в місцеві органи влади таким чином, щоб там не було неоднозначного тлумачення.

"Я розумію, що на місцях не сприймається пропорційна система в більшості випадків, але я також бачу, що немає потенціалу у Верховній Раді розглядати взагалі це питання", - сказав Литвин.

Він додав, що, якщо не будуть внесені зміни в чинне законодавство в частині проведення виборів, тоді залишиться один вихід - порушити питання про скасування цього законодавства, щоб діяв закон, по якому проводилися вибори в 2002 році.

Ліга