Єхануров даватиме кредити на вікна

П'ятниця, 18 листопада 2005, 18:50

Прем'єр-міністр Юрій Єхануров ініціює розробку механізму пільгового кредитування населення для заміни вікон і батарей опалення в будинках для енергозбереження.

Про це Єхануров сказав під час представлення Кабінетом міністрів проекту державного бюджету на 2006 рік центральним і регіональним засобам масової інформації.

"...щоб видати людям кредити й дати можливість, щоб кожна людина, кожна сім'я могла замінити зараз на нові сучасні віконні блоки в себе у квартирах і плюс батареї поміняти... Ця тема проробляється, і я чекаю пропозицій від фінансистів, як нам правильно зробити цю річ... Це відразу на 30% іде економія енергоресурсів, якщо ми це зробимо", - сказав Єхануров.

На думку прем'єра, таке пільгове кредитування може здійснювати Ощадбанк, кредитуючи населення під умовний відсоток або взагалі без плати за кредит.

"Наприклад, Ощадбанк, надає людям кредит, а ми за рахунок наших відносин з Ощадбанком робимо так, щоб відсоток був чисто умовний або взагалі не було", - сказав він.

Єхануров додав, що для реалізації його ідеї необхідно також бажання самого населення.

Як повідомляло агентство, в Україні опалювальний сезон у середньому триває із середини жовтня до середини квітня.

За даними Державного комітету статистики, у вересні борг населення за житлокомпослуги скоротився на 2,4% до 6,9 млрд. гривень, у тому числі борг за опалення скоротився на 106,7 млн. гривень до 3 280,9 млн., борг за газопостачання скоротився на 43,9 млн. гривень до 960,8 млн

Українські новини