Екс-соратник Тимошенко назвав її диктатором і гуру

Субота, 19 листопада 2005, 16:38

Анатолія Матвієнка повторно обрано головолю партії "Собор".

За таке рішення проголосували 206 з 208 делегатів з'їзду, які взяли участь у голосуванні.

Крім того, було обрано новий склад всіх керівних органів партії.

За словами Матвієнка, даний з'їзд є абсолютно легітимним. На адресу партії надійшло повідомлення з Міністерства юстиції про сумнівність у достовірності поданих документів та легітимності прийнятих на 15 позачерговому з'їзді 22 жовтня 2005 року рішень.

У даному повідомленні зазначено, що Печерським районним управлінням ГУ МВС в м. Києві порушено кримінальну справу за фактом підроблення документів, підписаних на тому з'їзді.

В той же час, коментуючи конфлікт між УРП "Собор" та партією "Батьківщина" в інтерв'ю "Українській правді", Матвієнко зазначив, що він виник давно.

"У нас завжди була своя позиція, і це вносило певний дисонанс у ряди "Батьківщини", тому що там все монолітно. Вона з самого початку сприймала це боляче. Я думаю, що перша тріщина була тоді, коли ми після 2002 року заявили про утворення групи УРП "Собор" в рамках БЮТ", - сказав він.

За словами Матвієнка, у нього "немає з нею проблем, просто треба дивитись на вибори 2009 року".

Підтримку "Собором" кандидатури Тимошенко на президентських виборах Матвієнко пояснив так: "Не можна лідерів робити керівниками, бо коли вожді стають керівниками, то вони тяжіють до диктатури. Ми бачили, що вона до цього тяжіє, будучи навіть прем'єр-міністром".

На запитання, чи президент Віктор Ющенко відрізняється в цьому від Тимошенко, Матвієнко відповів: "А у Ющенка немає задатків виключності власного "я". У нього навіть немає партії, хоча він там і є першим номером, але це швидше ситуативно, і він не має таких задатків бути одноосібним гуру. Я консерватор, вона ліва. Я не можу підтримати лівого президента".

На запитання, чи бачить він себе у разі об'єданання з НСНУ в одному списку з людьми, задіяному в корупційному скандалі, Матвієнко відповів: "Звинувачувати можна кого завгодно. Мене теж звинувачували в Криму, що я є корупціонером".

Українська правда