Безсмертний в дискусіях про Ющенка, Єханурова і таланти Тимошенко

Понеділок, 21 листопада 2005, 14:34

Питання про перший номер виборчого списку партії “Народний Союз Наша Україна” перебуває у стадії дискусії.

"У цьому питанні, мені здається, ми знаходимося всередині дискусії", - сказав у понеділок голова ради НСНУ Роман Безсмертний.

Він наголосив, що поки тривають дискусії: чи може президент Віктор Ющенко очолити партійний список, враховуючи той факт, що з 1 січня 2006 року має набрати чинності конституційна реформа.

"Якщо ми усі компоненти складемо, очевидно стає, що прем'єр просто зобов'язаний бути у списку. Інше питання, на якому він місці", - сказав Безсмертний.

Щодо блокування з іншими силами, то Безсмертний окреслив кілька етапів.

"Перший етап – це відновлення якомога ширшої коаліції блоку "Наша Україна" зразка 2002 року. Друге – це відновлення коаліції в рамках блоку "Сила народу", - зазначив він.

Щодо входження Соцпартії в коаліцію, то голова політради НСНУ сказав, що вона є "проблематичною з точки зору ідеологічної конфігурації".

Водночас він не виключив такого блокування з СПУ в парламенті для створення урядової коаліції.

Щодо того, чи очолить Тимошенко новий уряд, то Безсмертний висловив свою особисту думку, що таланти Юлії Володимирівни краще реалізувати "на іншому місці, а не на посаді прем'єра".

"Питання розподілу посад – це питання, яке є предметом формування урядової коаліції. Ніяких авансів по розподілу посад нікому я би не давав. Закінчаться вибори, треба сісти, створити коаліцію”, - сказав він.

Безсмертний також повідомив, що між НСНУ та Партією промисловців і підприємців підписано протокол про створення координаційної ради, і про те, що на подальших переговорах буде обговорюватися підписання політичної угоди, "яка, можливо, у перспективі переросте у виборчу угоду”.

На питання, чи будуть усунені зі списку НСНУ учасники корупційного скандалу, Безсмертний відповів, що це питання "буде проговорюватися”.

"Якщо проблема буде піднята, ми готові будемо на неї давати відповідь, так як ми дали на з’їзді, відстоюючи інтереси партії, членів нашої партії. Що стосується будь-яких ультимативних вимог, то ми їх нікому не виставляємо і ми не визнаємо ультимативних вимог по відношенню до себе”, - сказав він.

Безсмертний заявив, що не бачить варіантів коаліції НСНУ з Партією регіонів після парламентських виборів 2006 року.

"Я не бачу таких можливостей, щоб наша партія чи наш блок навіть після виборів вступили б у переговори із Партією регіонів", - сказав Безсмертний.

УНІАН, Українська правда