Блок Ющенка і Тимошенко може провести 180 депутатів?

Понеділок, 21 листопада 2005, 15:40

У випадку об'єднання в єдиний блок партії "Народний союз Наша Україна" і Блоку Юлії Тимошенко вони можуть одержати більше 40% на парламентських виборах.

Таку думку висловив директор Інституту соціології і політичної психології Микола Слюсаревський на прес-конференції в понеділок у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"При інших рівних умовах, тобто при оптимальному формуванні списку, об'єднання БЮТ і НСНУ, безумовно, дало би можливість зібрати той електоральний врожай, що був би, можливо, не на рівні останніх президентських виборів, але хоча б на більш, ніж 40% можна було б розраховувати", - сказав він.

При цьому Слюсаревський підкреслив, що успіх передбачуваного блоку залежить від того, як буде сформований загальний список цієї політичної сили.

У той же час, він відзначив, що внаслідок розпалення конфлікту між НСНУ і БЮТ знизяться рейтинги обох політичних сил. У цьому випадку інші політичні партії, у першу чергу Народний блок Литвина і Соціалістична партія зможуть розраховувати на підвищення своїх рейтингів, вважає соціолог.

Слюсаревський відзначив, що при іншому політичному розкладі значні зміни в рейтингах партій до початку виборів "уже навряд чи відбудуться".

Висновки соціолога обумовлені результатами дослідження, яке його інститут провів 1-10 листопада, коли по всій Україні було опитано більше 2 тис. респондентів, а також ще більш 13,5 тис. - у цільових регіонах (Київська, Кіровоградська, Одеська, Черкаська області і Київ). Середня похибка дослідження склала 2,6%.

Відповідно до результатів цього дослідження, у конфлікті між президентом Віктором Ющенком й екс-прем'єром Тимошенко 43% українців не підтримують жодну зі сторін, ще 20% - не можуть визначитися, 17,8% - підтримують президента, 19,3% - Тимошенко.

При цьому більше третини респондентів (33,8%), незалежно від того, кого вони підтримують, виступають за поновлення взаєморозуміння між цими політиками, а проти цього виступає 24,9% респондентів.

Слюсаревський відзначив, що хоча протягом року рейтинг Партії регіонів помітно виріс, а рейтинг НСНУ значно упав, сумарний рейтинг НСНУ і БЮТ фактично не змінився, тому що електорат цих двох сил перетинається більш ніж на 60%, і є "сполученими посудинами".