Янукович знову єднає донецький клан

Понеділок, 28 листопада 2005, 17:50

Намір бізнесмена Рината Ахметова балотуватися у Верховну Раду за списком Партії регіонів свідчить про початок консолідації еліти Донбасу.

Таку думку висловив експерт політико-правових реформ центру імені Разумкова Олександр Литвиненко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Те, що пан Ахметов піде на вибори в списку Партії регіонів, є певним симптомом", - заявив він.

"Минулий рік (виборча кампанія з виборів президента 2004 року) показав, що Донбас - економічно великий, самобутній регіон - починає здобувати власне політичне обличчя, починається політична консолідація "донецьких", у широкому сенсі слова - донбаських еліт", - додав експерт.

На його думку, "можливо те, що представник великого бізнесу йде в списку найбільшої в регіоні політичної партії, і є одним з таких симптомів".

У той же час Литвиненко відзначив, що йому до кінця не зовсім зрозуміла причина, через яку Ахметов вирішив йти на вибори.

"Дотепер однією зі складових частин його іміджу було те, що він, будучи досить впливовою людиною, у тому числі на політику в Україні, проте, офіційно дистанціювався від особистої участі в політиці на відміну від інших представників бізнесу", - відзначив він.

Литвиненко вагався з відповіддю на прохання дати прогноз, наскільки це відіб'ється на рейтингу Партії регіонів.

За його словами, для цього потрібно знати особистий рейтинг Ахметова в тих регіонах, де партія розраховує набрати найбільшу кількість голосів. Поки центр Разумкова подібних вимірів не робив, сказав він.

У понеділок Янукович заявив, що запропонував Ахметову вступити в Партію регіонів і одержав позитивну відповідь з цього приводу.

Ахметову належить 90% акцій "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк), його дружині - 10%.