Ющенко готовий взяти в руки свисток

Вівторок, 29 листопада 2005, 12:24

Президент України Віктор Ющенко обіцяє докласти всіх зусиль для створення концепції економічного розвитку держави на найближчі десять років.

Про це він заявив на круглому столі з керівниками міжнародних та українських компаній "The Economist", повідомляє прес-служба президента.

За словами Ющенка, українська влада вже засвідчила, що Україна розвиватиме інструменти ефективної ринкової економіки.

Зокрема, в 2006 році заплановано введення мораторію на будь-які зміни в податковому законодавстві. З 2007 року розпочнеться процес поступового, але значного зниження податкового тиску, зазначив президент.

"Держава планує відмовитись від адміністративного регулювання цін на немонопольних ринках. Малий та середній бізнес буде головним джерелом формування середнього класу. Держава вже почала і планує надалі знижувати регуляторний тиск на бізнес", - додав він.

За його словами, у зовнішньоекономічній політиці Україна планує й надалі триматися стратегічного курсу – на європейську інтеграцію.

Він також наголосив, держава робить усе можливе для того, щоб вітчизняні товари та послуги активно просувались на зовнішні ринки. Для цього Україна має вступити до Світової організації торгівлі.

За словами президента, влада планує створити комплексне законодавство щодо захисту права власності. Говорячи про нинішні конфліктні ситуації, він відзначив, що уряд та президент готові бути арбітром, і вже зробили чимало кроків для встановлення переговорного процесу.

В конференції беруть участь: керуючий партнер Ernst & Young в Україні Олексій Кредісов, віце-президент громадського сектору EMEA, Hewlett-Packard Інго Юраске, виконавчий директор Sun Interbrew Джозеф Стрелла, старший віце-президент Economist Intelligence Unit Деніел Торнілі, більш ніж 150 керівників компаній з України, Росії, країн Європи та інвестори зі Сполучених Штатів Америки.