Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

ЄС покаже Україні, як треба відповідати за свої слова

Вівторок, 29 листопада 2005, 14:08

Верховний представник ЄС Хав'єр Солана, єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер, а також міністри закордонних справ України та Молдови Борис Тарасюк і Андрій Стратан візьмуть участь у церемонії початку роботи моніторингової місії ЄС в Одесі.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Європейську комісію.

"Ми починаємо місію у відповідь на прохання українського і молдавського президентів, що продемонстрували свою відданість європейським цінностям", - сказав Солана напередодні церемонії.

"Місія також буде відігравати важливу роль у створенні умов для пошуку мирного врегулювання придністровського конфлікту", - додав він.

У свою чергу Ферреро-Вальднер висловила надію, що місія, організована Європейською комісією за участю експертів з 16 країн ЄС, підвищить здатність функціонування молдавських та української прикордонних служб.

"Це знизить ризики від кримінальної діяльності, таких, як торгівля людьми, контрабанда, поширення зброї і митні зловживання", - зазначила Ферреро-Вальднер.

"Я сподіваюся, що це також допоможе гарантувати кишинівському уряду одержання усього мита, що принесе реальні економічні вигоди країні", - підкреслила вона.

До складу місії входять прикордонні поліцейські і податківці з 16 країн ЄС. Її очолив бригадний генерал Ференс Банфі з Угорщини.

Місія одержала мандат на 2 роки, що може бути продовжений. Вартість її функціонування складає близько 8 млн. євро.

Місія буде мати штаб-квартиру в Одесі і п'ять польових офісів. Своїх експертів направили Австрія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Великобританія.

Як відомо, верховний представник ЄС Солана має намір після саміту Україна-ЄС 1 грудня в Києві провести двосторонню зустріч із президентом Віктором Ющенком і зустрітися з міністром оборони Анатолієм Гриценком.

1 грудня Солана і Ферреро-Вальднер візьмуть участь у роботі саміту Україна-ЄС, що пройде під головуванням прем'єр-міністра Великобританії Тоні Блера і за участю президента Єврокомісії Хосе Мануелем Баррозу.

Раніше Єврокомісія неодноразово заявляла про готовність у наданні допомоги в розв'занні придністровського конфлікту.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування