Поправку Джексона-Веніка не скасують через антисемітизм українського уряду?

9 переглядів
П'ятниця, 16 грудня 2005, 09:46

Поправка Джексона-Веніка, яка обмежує торговельні відносини США та України, залишиться чинною принаймні до кінця цього року.

Як повідомив Радіо "Свобода" голова українсько-американської координаційної ради Ігор Гавдяк, Палата Представників США не розглядатиме найближчим часом це питання.

За словами Гавдяка, у коаліції за зняття поправки знаходиться декілька єврейських організацій, які намагаються вплинути на позицію конгресменів.

На початку грудня впливова єврейська правозахисна організація Анти-Дефамаційна Ліга звернулася до Палати Представників із закликом залишити поправку Джексона-Веніка у силі.

Як пояснив в інтерв'ю Радіо "Свобода" заступник директора цієї організації Кен Джекобсон, таке звернення було викликане перш за все останніми заявами ректора української Міжрегіональної Академії Управління Персоналом Георгія Щокіна.

"22 листопада ректор Щокін виступив із заявою відразу після виступу президента Ірану Ахмадінеджада із погрозами знищити Ізраїль. І заява Щокіна містила у собі традиційне поєднання антисемітизму і анти-сіонізму. У ній він заявив, що Ізраїль складає загрозу сучасній цивілізації.", - повідомив Джекобсон.

Він також нагадав, що МАУП нещодавно проводив конференцію, на яку були запрошені усі провідні антисеміти з різних держав світу.

Представники Анти-Дефамаційної Ліги вважають, що українська влада робить недостатньо для того, щоб зупинити антисемітську діяльність МАУП.

Також на думку Ліги, деякі представники влади, зокрема Анатолій Кінах, Борис Тарасюк та Віктор Пинзеник, навіть належать до почесного керівництва інститутів Академії.

Як відомо, в останні декілька місяців громадські організації у США намагалися переконати американських законодавців скасувати поправку Джексона-Веніка поточного року.

У листопаді Сенат США одностайно підтримав законопроект, який скасовує чинність поправки щодо України. Це ж рішення мала підтвердити і Палата Представників, але в останні дні конгресмени виявилися неохочими скасовувати поправку.

Однак, на початку грудня впливова єврейська правозахисна організація Анти-Дефамаційна Ліга звернулася до Палати Представників із закликом залишити поправку Джексона-Веніка у силі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua