Івченко знайшов багато газу і буде видобувати

2 перегляди
Середа, 11 січня 2006, 12:18

Україна має намір підписати угоду з Казахстаном про спільну діяльність на ліцензованих родовищах "Казмунайгазу", де будуть розвідувати і видобувати нафту і газ.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Івченко в Астані в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми вже одержали ліцензійні площі перспективних родовищ, і на 22 число цього місяця наша делегація з "Нафтогаз України" їде сюди, у Казахстан, на підписання угоди про спільну діяльність на ліцензійних площах КазМунайГазу, де ми будемо розвідувати і видобувати нафту і газ", - сказав Івченко.

Він підкреслив, що це серйозні родовища, і "протягом максимум трьох років Україна зможе одержати досить серйозні запаси нафти і газу".

Голова "Нафтогазу" також повідомив, що перспективні запаси цих родовищ - приблизно "до 50 млрд. кубометрів газу і приблизно до 100 млн. тонн нафти".

Він відзначив, що ці ліцензійні площі Україна буде розвідувати разом з казахською стороною "50% на 50%".

На питання про те, які обсяги газу Україна має намір добувати на цих родовищах, Івченко підкреслив: "Поки усе не вичерпаємо, я думаю, що це на десятки років".

Івченко також сказав, що українські політики, які висловлюються проти газової угоди з Росією, підписаної 4 січня, виступають проти українських інтересів.

"Той політикум, що виступає проти цієї угоди, - питання: на яку державу цей політикум працюють і чиї інтереси це політикум відстоює", - сказав він.

"Так виглядає, що саме ці політики, які відстоюють таку позицію, які виступають проти цієї угоди - до них ми відносимо і Юлію Тимошенко, і Віктора Януковича, і сьогодні вже сміливо можна віднести і Володимира Литвина, судячи з учорашнього голосування - це без перебільшення можна назвати тим, що вони, як мінімум, не захищають українські державні інтереси", - заявив Івченко.

Крім того, він висловив упевненість, що в такий спосіб ці політики захищають "або свої особисті передвиборні інтереси, або якихось інших сусідніх держав".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua