Литвин думає, що Єхануров взяв Ющенка в заручники

1 перегляд
Субота, 14 січня 2006, 12:03

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що незацікавленість президентського оточення в посиленні президентської влади спричинила ускладнення політичних процесів в Україні.

Про це він заявив у п’ятницю у Новограді-Волинському Житомирської області під час зустрічі з активом району.

Характеризуючи ситуацію, яка склалася в Україні з початком вступу в дію змін до Конституції, Литвин зазначив, що більшість політиків в Україні "так захопилися ревізією нововведень в Конституцію, що забули їх прочитати".

При цьому він зазначив, що згадані політики замість того, щоб домовитися та узгодити позиції щодо співпраці у нових умовах, до яких, за його словами, треба ще звикнути, намагалися Конституцію захищати, а інші політики – здійснювати її ревізію.

Тепер, зауважив спікер, "одні політики живуть старою Конституцією, інші – новою, а треті – тією, яка у них склалася в голові".

Литвин також переконаний, що дія змін до Конституції повинна бути благом для президента.

При цьому спікер зазначив, що сьогодні президент для багатьох українців асоціюється виключно з Кабміном, а значить всі недоліки роботи Кабінету міністрів "лягають на президента і він не має можливості та права критикувати Кабмін, бо фактично є його заручником".

Литвин наголосив, що президент має бути главою держави, стати над "сутичкою" - над Кабміном, над парламентом, "якщо хочете – над судовою гілкою влади".

На думку голови ВР, саме тоді президент матиме можливість давати оцінки політикам, він буде не заангажованою політичною силою, а повноцінним інститутом та гілкою влади.

Проте він зауважив, що команда президента в цьому не зацікавлена, бо має можливість "від імені президента і за його дорученням керувати та давати основні вказівки, що, за словами Литвина, є основною причиною, що ускладнює політичні процеси в Україні".

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua